Blogi

RSS

Wpisy oznaczone tagiem rekrutacja .

Od kilku lat na rynku pracy słyszymy o rynku kandydata. Pracodawcy często odwołują się do sloganu, że „brakuje dobrych pracowników” i podkreślają trudności rekrutacyjne, z jakimi muszą się mierzyć. Czy słusznie? Bardzo często wyzwania wynikają z podejścia firm do kandydatów.

00

Ogłoszenie o pracę to pierwszy element zakomunikowania potrzeby rekrutacyjnej rynkowi pracy i potencjalnym kandydatom. Od niego zależy szybkość i sprawność prowadzonych działań, a nawet powodzenie procesu. Ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób firma przedstawi swoje oczekiwania.

00

Praca elastyczna to temat chętnie poruszany przez praktyków HR. Z jednej strony firmy częściej oferują pracę zdalną. Z drugiej możliwość pracy z domu staje się jednym z głównych oczekiwań pracowników i kandydatów. Czy praca elastyczna jest korzystna zarówno dla firm, jak i zatrudnionych?

00

Luka kompetencyjna to zjawisko, z którym zmaga się coraz więcej pracodawców. Dla wielu organizacji rozwiązaniem jest praca tymczasowa – zatrudnienie kandydatów o pożądanych umiejętnościach na określony czas, aby zareagować na pojawiające się zapotrzebowanie, bez długofalowych zobowiązań.

00

Organizacje cenią sobie elastyczność i możliwość zmniejszenia kosztów związanych z rekrutacją i zatrudnieniem. Wielu pracodawców zamiast tworzyć etat, decyduje się na współpracę z pracownikiem tymczasowym. W dłuższej perspektywie takie rozwiązanie przynosi oszczędności.

00

Podejście procesowe to następujące po sobie, usystematyzowane działania w zakresie planowania i realizacji. Dotyczy to zarządzania całymi sekwencjami – procesami, w realizacji których uczestniczy wiele osób. Jednak zarządzanie procesowe można zastosować również w rekrutacji.

00

Istotą rozmowy kwalifikacyjnej jest sprawdzenie, jak kandydat się prezentuje, jakie ma oczekiwania oraz jakimi kompetencjami miękkimi dysponuje. Jak odpowiadać na precyzyjne pytania rekrutera, aby przekonać go do swojej kandydatury? Pomocne może być zastosowanie modelu STAR.

00

Zdecydowana większość pracowników otrzymuje świadczenia pozapłacowe. Jednak najbardziej pożądane benefity często nie są tymi, które oferują pracodawcy. W jakim stopniu benefity spełniają funkcję dodatkowych korzyści, a w jakim stały się standardowym elementem pakietu wynagrodzenia?

00

Pracowników tymczasowych można zatrudniać np. w odpowiedzi na sezonowe zwiększenie nakładu pracy czy realizację jednorazowych projektów. Po podjęciu decyzji o zatrudnieniu pojawia się wyzwanie znalezienia odpowiedniego kandydata. Jak przyciągnąć pracownika tymczasowego?

00

Wielu pracodawców przy omawianiu profilu idealnego kandydata jako nadrzędne wymienia cechy charakteru oraz inne, niemierzalne czynniki. Każdy szuka osobowości, która dopasuje się do jego preferencji oraz dynamiki zespołu. Jak i gdzie szukać tego nieuchwytnego ideału?

00

Często pracodawcy nie zwracają uwagi na czas potrzebny do przeprowadzenia rekrutacji. Tymczasem na rynku kandydata czas jest kluczem do sukcesu. Zaplanowanie wszystkich etapów, sprawny przebieg, a później szybkie podjęcie decyzji o wyborze kandydata, są elementami, które potrafią dać pracodawcy przewagę nad konkurencją.

00

Przejrzyste i zwięzłe dokumenty aplikacyjne są najlepiej ocenianie przez rekruterów. Chęć pozytywnego wyróżnienia się na tle innych powinna być priorytetem na etapie rozsyłania życiorysu. Aby CV spełniało oczekiwania rynkowe, powinno zawierać kilka kluczowych elementów.

00

W idealnym świecie każdy proces rekrutacyjny kończy się wyborem odpowiedniego specjalisty, który otrzymuje i przyjmuje ofertę pracy. Niestety w dobie rynku kandydata, gdzie o najlepszych pracowników zabiega kilku pracodawców, przyjęcie oferty współpracy nie gwarantuje sukcesu.

00

Strategia zadawania pytań w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jest ważnym elementem przygotowań kandydata. Wcześniejsze przygotowanie pytań pozwala wykazać motywację i realne zainteresowanie ofertą. O co warto zapytać rekrutera, który reprezentuje firmę doradztwa zawodowego?

00

Sesja Assessment Centre to jeden z etapów procesu rekrutacyjnego. Składa się z kilku zadań umożliwiających ocenę kompetencji uczestników. Dla wielu ekspertów AC zaraz po okresie próbnym jest najbardziej trafną metodą selekcji kandydatów. Jak odpowiednio przygotować się do sesji AC?

00

LinkedIn to portal skupiający profesjonalistów w różnych dziedzinach. Od wielu lat stanowi jedno z najbardziej popularnych narzędzi do wyszukiwania wyspecjalizowanych kandydatów. Dlatego warto przygotować profil, który zwróci uwagę rekruterów. Jakie elementy są najważniejsze?

00

Samo uczestnictwo w rozmowie rekrutacyjnej nie jest jeszcze gwarancją sukcesu. Aby zrobić dobre wrażenie na osobie prowadzącej spotkanie, należy pamiętać o kilku zasadach. Co zrobić, aby uniknąć błędów i pozytywnie zapisać się w pamięci rekrutera?

00

Bez względu na to, czy w firmie powstaje nowe stanowisko, czy potrzebne jest zastępstwo dla dotychczasowego pracownika – organizacja staje przed wyzwaniem zatrudnienia nowej osoby. Każdy pracodawca dąży do pozyskania utalentowanego kandydata, który odpowie na oczekiwania i z łatwością zaaklimatyzuje się w nowej firmie. Warto jednak pamiętać, że coraz częściej to kandydaci przebierają w ofertach...

00

Kiedy starasz się o pracę swoich marzeń, korzystasz ze wszystkich dostępnych środków pomocniczych. Czy wiesz, że jednym z nich jest ciało? Okazuje się, że świadomie zmieniając język ciała, można również zmienić również swój nastrój i nastawienie do nadchodzącego wyzwania. Stanowi to przeciwieństwo poglądu, że o zachowaniu organizmu decyduje nastrój.

00

Wyświetlanie 41 - 59 z 59 rezultatów.

Szukaj pracy

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Register a job

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Contact us

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.