Blogs

RSS

Niezależnie od branży i specjalizacji pracodawcy podkreślają rosnące zapotrzebowanie na kompetencje miękkie kandydatów. Ich wartość i ich znaczenie są tym większe, że w dobie dynamicznych zmian dotykających rynek pracy, pozwalają profesjonalistom skutecznie działać i odnaleźć się w zmieniających się realiach. Jakie kompetencje miękkie będą niezbędne w przyszłości?

00

Zagadnienie sensu i celowości zadań wykonywanych na danym stanowisku stanowi jedną z najważniejszych kwestii dla pracowników podejmujących decyzję o wyborze nowego lub potencjalnym odejściu z dotychczasowego miejsca pracy. Specjaliści IT chcą mieć poczucie sensu wykonywanej pracy Zagadnienie sensu i celowości zadań wykonywanych na danym stanowisku stanowi jedną z najważniejszych kwestii dla...

00

Pracodawcy coraz częściej zastanawiają się nad możliwym przebiegiem standardowych procesów HR. Wśród obaw pojawia się niepewność również względem zdalnego wdrożenia nowych pracowników. Tymczasem jest to skuteczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w obliczu nieprzewidywalnych zmian, jak i w przypadku zatrudnienia pracowników, którzy swoją pracę będą wykonywać przez cały czas wirtualnie.

00

Rozwój branży ubezpieczeniowej związany z automatyzacją i poszerzaniem portfolio produktów, sprawia, że dla wielu profesjonalistów jest ona ciekawą ścieżką kariery. Czy warunkiem pracy w branży jest jednak ukończenie określonego kierunku studiów? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jest to zależne od interesującego nas obszaru biznesowego i dotychczasowego doświadczenia.

00

Zdarza się, że po pewnym czasie spędzonym w jednej firmie zaczynamy odczuwać chęć zmierzenia się z nowymi wyzwaniami i rozwoju kompetencji poprzez uzyskanie awansu. O ile niektóre firmy posiadają przejrzystą politykę awansów, to w innych ocena, czy nadszedł odpowiedni moment na ubieganie się o wyższe stanowisko, nie należy do najłatwiejszych. Jak ocenić, czy nadszedł czas na staranie się o awans?

00

Zarządzanie czasem w pracy stanowi wyzwanie dla wielu pracowników. Zdarza się, że pomimo dobrych chęci, a nawet opracowania planu działań, na koniec dnia czy miesiąca, pewne ważne zadania pozostają niezrealizowane. To z kolei może skutkować nie tylko nadgodzinami, ale również stresem. Nie jest to sytuacja korzystna ani dla pracodawcy, ani dla pracownika. Jak odpowiednio planować czas pracy?

00

Zarówno osoby aktywnie poszukujące pracy, jak i specjaliści, którzy nie mają sprecyzowanych planów zawodowych, ale pozostają otwarci na nowe wyzwania, zadają sobie to samo pytanie patrząc na ciekawą ofertę pracy. Czy ta oferta jest dla mnie? Czy przesłać aplikację? Warto wówczas podjąć kilka prostych kroków, które przybliżą nas do znalezienia odpowiedzi. Sprawdź, nad czym należy się zastanowić.

00

Dobrze przygotowane CV jest wizytówką każdego kandydata. Odpowiednio opracowany życiorys stanowi przepustkę do kolejnych etapów rekrutacji i rozmów z potencjalnym pracodawcą. Mimo że dobrze zredagowany dokument, zawierający wszystkie kluczowe informacje, nie jest gwarancją otrzymania pracy, to CV z błędami może już na starcie wykluczyć kandydata z rekrutacji. Jakich błędów należy unikać?

00

Z ostatnich badań Hays Poland wynika, że nawet 80 proc. zatrudnionych rozważa zmianę pracy. Każdy poszukuje pracodawcy, który pozwoli osiągnąć indywidualne cele zawodowe, oraz zagwarantuje satysfakcjonujące warunki współpracy. Pracodawcy – bez względu na branżę – starają się sprostać oczekiwaniom kandydatów. Czy zatem sektor nowoczesnych usług dla biznesu jest w stanie zaoferować coś więcej?

00

Coraz więcej pracodawców oferuje swoim pracownikom home office, czyli pracę z domu. Dla zatrudnionych możliwość częściowo zdalnego wykonywania obowiązków zawodowych stanowi jeden z najbardziej pożądanych benefitów. Jest to rozwiązanie, o którym dyskutuje się coraz częściej, przy czym wiele mówi się zarówno o jego zaletach, jaki i obawach związanych z wpływem częstej pracy zdalnej na efektywność.

00

Obok ambitnych planów rozwoju firm, rosną ich wyzwania w rekrutacji. Coraz większy odsetek organizacji mierzy się z trudnościami w pozyskiwaniu pracowników. Główną przyczyną jest niedobór kandydatów - dopasowanych zarówno pod względem osobowościowym, jak i wobec określonych wymagań. W jaki sposób pracodawcy mogą kształtować wrażenia kandydatów, aby zwiększyć szansę na sukces w rekrutacji.

00

Naruszenia cyberbezpieczeństwa trafiły ostatnio na pierwsze strony gazet na całym świecie. Wiele z nich przypisuje się, szybko rozwijającemu się z powodu pandemii COVID-19, światu online. W związku z tym istnieje zwiększony nacisk nie tylko na zapobieganie atakom, ale także na rozwój infrastruktury informatycznej i bezpieczeństwa, która poradzi sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na te usługi....

00

Podczas gdy preferencje konsumentów dotyczące zakupów online były niewątpliwie widoczne przed pandemią COVID-19, nieoczekiwane wydarzenia 2020 roku przyspieszyły ten trend na niespotykaną skalę.   Wiele firm zareagowało na kryzys przyspieszając swoją transformację online w efekcie czego nastąpił gwałtowny wzrost liczby firm, które rozbudowały lub przeniosły swoją działalność do sieci. ...

00

Na wybór nowego pracodawcy składa się wiele elementów – wynagrodzenie, zakres zadań, możliwości rozwoju, lokalizacja, ale też kultura organizacyjna i dostępne benefity. Wśród tych ostatnich coraz popularniejsze stają się świadczenia, które oznaczają dla pracownika dodatkowy czas wolny i ułatwiają zachować równowagę między pracą a życiem zawodowym. Czy czas jest zatem wartościowym benefitem?

00

Żyjemy w dobie czarnych łabędzi – nieprzewidywalnych zdarzeń, których wpływ na rzeczywistość jest ogromny. Sytuacji nieoczekiwanych, często naszym zdaniem mało prawdopodobnych, ale o znaczących konsekwencjach. Żyjemy też w erze VUCA – środowisku biznesowym, które charakteryzuje się m.in. niepewnością oraz brakiem jednoznaczności. To wszystko wpływa na firmy oraz ich pracowników.

00

Rozmowy rekrutacyjne bywają stresujące. Po spotkaniu z potencjalnym pracodawcą nachodzą nas różne refleksje i nie zawsze spójne wnioski. By uporządkować emocje i przemyślenia, warto podjąć próbę oceny całego doświadczenia – zarówno tego, jak wypadliśmy na rozmowie, jak również wrażenia które wywarła na nas firma. Dobrym pomysłem jest zadanie sobie 3 pytań i przemyślenie odpowiedzi na każde z nich.

00

Okres próbny w nowej pracy bywa stresującym czasem. Z jednej strony pracownik obawia się, czy nowe miejsce zatrudnienia okaże się atrakcyjne, z drugiej zaś – jest niepewny, jak pracodawca oceni efekty jego pracy. Okres próbny jest jednak korzystny dla obu stron. Jak dobrze go wykorzystać?

00

Odnalezienie się na rynku pracy po przerwie związanej z narodzinami dziecka jest dużym wyzwaniem. Przez dłuższy czas pozostajemy bowiem „wykluczeni” z biznesu. Powrót do obowiązków zawodowych wiąże się więc ze stresem i niepewnością. Co zrobić, aby uczynić go pozytywnym doświadczeniem?

00

Obecnie pracodawcy nie skupiają się wyłącznie na umiejętnościach technicznych kandydatów. Stało się niemalże standardem, że w ogłoszeniach o pracę wśród oczekiwań pojawiają się kompetencje miękkie. Czy w branży IT kompetencje miękkie są równie istotne, co w innych profesjach?

00

Decyzja o poszukiwaniu nowej pracy nie jest łatwa i najczęściej zapada w szczególnie trudnym momencie, np. po odmowie podwyżki. Wysyłamy więc CV do potencjalnych pracodawców, a zaproszenia do udziału w rekrutacjach szybko się pojawiają. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

00

Job search

Looking for a new role? Search here for your ideal job or get in touch with one of our expert consultants.

Register a job

Trust us, we find the best candidates on the market

Contact us

Hays has offices across the whole of the Poland. Contact us to discuss your employment needs.