Blogi

RSS

Wpisy oznaczone tagiem kultura organizacyjna .

Kwestia równości i różnorodności staje się coraz bardziej istotna dla pracodawców oraz pracowników. Firmy zaczynają zdawać sobie sprawę z korzyści, jakie niesie za sobą nawiązywanie współpracy z osobami z różnych grup społecznych. Taka praktyka stanowi dużą wartość, jednak należy się do niej odpowiednio przygotować. Jak zatem budować kulturę organizacyjną opartą na różnorodności, w której każda...

00

Proaktywność to niezwykle ważna postawa u pracowników, która sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery. Może oznaczać zarówno ochocze dzielenie się swoimi pomysłami, angażowanie w rozwój branży, jak i wprowadzanie innowacyjnych zmian w firmie. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy pracownicy chętnie podejmują takie działania. W jaki sposób zachęcić pracowników do proaktywności? Proaktywność jest...

00

Jednym z elementów, które tworzą firmę, jest kultura organizacyjna. Składają się na nią wewnętrzne praktyki, normy i wspólne wartości, którymi kierują się zatrudnieni w codziennej pracy. Kultura organizacyjna odgrywa coraz ważniejszą rolę w procesie rekrutacji i retencji pracowników. Z kolei pracodawcy chętniej podejmują różnorodne działania, aby ją świadomie budować, pielęgnować i komunikować...

00

Zdarza się, że po rozpoczęciu pracy w firmie nowy pracownik ma poczucie, że nie panuje w niej taka atmosfera, jakiej się spodziewał. Choć czynników może być wiele, to problem często leży w kulturze organizacyjnej, która okazuje się niezgodna z preferencjami czy osobowością zatrudnionego. Jak ocenić, czy rzeczywiście nie pasujesz do nowej firmy, a jeśli tak – jak sobie z tym poradzić? Dobre...

00

Niepokój związany z pandemią Covid-19 wystawił na próbę kondycję psychiczną pracowników. Długotrwałe podwyższenie poziomu stresu, w połączeniu z kontynuacją pracy zdalnej, może skutkować zaburzeniami samopoczucia zatrudnionych. Jak wynika z badania Hays Poland, pogorszenia stanu zdrowia psychicznego w wyniku pandemii doświadczył co trzeci pracownik. Mimo że firmy w ostatnim czasie zaczęły...

00

Praca zdalna jest coraz popularniejsza, a pierwsze doświadczenia w tym zakresie zdobywają kolejne firmy oraz ich pracownicy. Jednocześnie dla wielu osób wdrożenie się jest wyzwaniem, wymagającym wyrobienia nowych nawyków. Jednak bez względu na to, czy praca w domu jest dla Ciebie nowością, czy też nie, warto pamiętać o kilku zaleceniach, dzięki którym Twoja praca będzie skuteczna.

00

Mówiąc o różnorodności w miejscu pracy, zwykle na myśl przychodzą takie aspekty, jak wiek czy płeć pracowników. Rzadziej natomiast bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby, związane np. z osobowością. Mimo że w firmach coraz częściej poruszany jest wątek różnorodności, to zespoły nadal budowane są wokół wartości organizacji. Jak zatem pogodzić różnorodność ze wspólnymi wartościami?

00

Zdecydowana większość firm mówi o trudnościach w realizacji strategii zatrudnienia. Wysokie oczekiwania kandydatów dotyczą jednak nie tylko poziomu wynagrodzenia, ale czegoś więcej. Dla firm to dobry znak, ponieważ nawet przy mniejszym budżecie mogą zaoferować to „coś” i zatrzymać pracowników w swoich strukturach. Co mogą zrobić pracodawcy, aby zatrzymać u siebie utalentowanych pracowników?

00

Kiedy podczas rozmów rekrutacyjnych zadajemy kandydatom pytania o czynniki motywujące ich w pracy, jedną z najczęściej pojawiających się odpowiedzi jest komfort w realizacji powierzonych zadań i dobra atmosfera. Jednocześnie nie najlepsze relacje ze współpracownikami bardzo często stanowią powód rozważania zmiany miejsca zatrudnienia. Jak zatem tworzyć komfortową atmosferę, sprzyjającą współpracy?

00

Coraz więcej pracodawców oferuje swoim pracownikom home office, czyli pracę z domu. Dla zatrudnionych możliwość częściowo zdalnego wykonywania obowiązków zawodowych stanowi jeden z najbardziej pożądanych benefitów. Jest to rozwiązanie, o którym dyskutuje się coraz częściej, przy czym wiele mówi się zarówno o jego zaletach, jaki i obawach związanych z wpływem częstej pracy zdalnej na efektywność.

00

Na wybór nowego pracodawcy składa się wiele elementów – wynagrodzenie, zakres zadań, możliwości rozwoju, lokalizacja, ale też kultura organizacyjna i dostępne benefity. Wśród tych ostatnich coraz popularniejsze stają się świadczenia, które oznaczają dla pracownika dodatkowy czas wolny i ułatwiają zachować równowagę między pracą a życiem zawodowym. Czy czas jest zatem wartościowym benefitem?

00

Niemal każdego dnia słyszymy o problemach związanych ze znalezieniem zaangażowanych pracowników. Pracodawcy zmagają się również z podwyższoną rotacją. Podejmują próby uatrakcyjnienia swojej oferty, lecz powinny również poszerzać zakres poszukiwań pracowników o dojrzałych kandydatów.

00

W środowisku biznesowym nie brakuje określania różnic, które cechują style zarządzania kobiet i mężczyzn. Są to jednak stereotypy, a skuteczność w zarządzaniu nie ma płci. Jakie działania powinni podejmować firmy oraz profesjonaliści i profesjonalistki, aby wyrównać szanse na rynku pracy?

00

Dobra współpraca w rosnącym stopniu warunkuje efektywność organizacji oraz osiąganie założonych celów. Na znaczeniu zyskuje współpraca w ramach jednego działu, ale również interdyscyplinarnych zespołów projektowych. Dlaczego warto rozwijać u pracowników umiejętność pracy w grupie?

00

Większość ekspertów HR po zakończonej rekrutacji zadaje sobie pytanie jak długo nowozatrudniony pracownik zostanie w firmie. Obserwacje rynku pracy pokazują, że cykl życia pracownika w organizacji jest coraz krótszy i bardziej dynamiczny. Czy onboarding może wpłynąć na jego lojalność?

00

Według badań Hays, 40% pracowników uważa, że obecny pracodawca nie zapewnia im możliwości rozwoju. Jednocześnie dla ponad połowy zatrudnionych taki stan jest argumentem za zmianą pracodawcy. Dla firm to informacja, iż należy inwestować w rozwój pracowników z potencjałem.

00

Praca elastyczna to temat chętnie poruszany przez praktyków HR. Z jednej strony firmy częściej oferują pracę zdalną. Z drugiej możliwość pracy z domu staje się jednym z głównych oczekiwań pracowników i kandydatów. Czy praca elastyczna jest korzystna zarówno dla firm, jak i zatrudnionych?

00

W sytuacji, gdy trudy i koszty rekrutacji zachęcają firmy do poszukiwania pracowników, którzy zwiążą się z nią na długie lata, niezbędnym staje się skonstruowanie przejrzystego i zrozumiałego EVP – unikalnej propozycji firmy skierowanej do pracowników i kandydatów. Dlaczego warto?

00

Od kilku lat na znaczeniu zyskują terminy employee satisfaction i candidate experience. Pracodawcy dostrzegają rolę, jaką w rozwoju firmy odgrywa zaangażowanie oraz komunikacja. Coraz częściej mówi się również o employee relations, czyli budowaniu pozytywnych relacji w firmie.

00

Stres występuje na różnych płaszczyznach naszego życia, jednak rzadko zastanawiamy się czym właściwie jest i jakie reakcje wywołuje w naszym organizmie. Tymczasem odpowiednia dawka stresu może przynieść pozytywne skutki – motywację i pozytywną mobilizację do działania.

00

Wyświetlanie 1 - 20 z 25 rezultatów.

Szukaj pracy

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Register a job

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Contact us

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.