Blogi

RSS

Wpisy oznaczone tagiem trendy .

Mówiąc o różnorodności w miejscu pracy, zwykle na myśl przychodzą takie aspekty, jak wiek czy płeć pracowników. Rzadziej natomiast bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby, związane np. z osobowością. Mimo że w firmach coraz częściej poruszany jest wątek różnorodności, to zespoły nadal budowane są wokół wartości organizacji. Jak zatem pogodzić różnorodność ze wspólnymi wartościami?

00

Niezależnie od branży i specjalizacji pracodawcy podkreślają rosnące zapotrzebowanie na kompetencje miękkie kandydatów. Ich wartość i ich znaczenie są tym większe, że w dobie dynamicznych zmian dotykających rynek pracy, pozwalają profesjonalistom skutecznie działać i odnaleźć się w zmieniających się realiach. Jakie kompetencje miękkie będą niezbędne w przyszłości?

00

Z ostatnich badań Hays Poland wynika, że nawet 80 proc. zatrudnionych rozważa zmianę pracy. Każdy poszukuje pracodawcy, który pozwoli osiągnąć indywidualne cele zawodowe, oraz zagwarantuje satysfakcjonujące warunki współpracy. Pracodawcy – bez względu na branżę – starają się sprostać oczekiwaniom kandydatów. Czy zatem sektor nowoczesnych usług dla biznesu jest w stanie zaoferować coś więcej?

00

Coraz więcej pracodawców oferuje swoim pracownikom home office, czyli pracę z domu. Dla zatrudnionych możliwość częściowo zdalnego wykonywania obowiązków zawodowych stanowi jeden z najbardziej pożądanych benefitów. Jest to rozwiązanie, o którym dyskutuje się coraz częściej, przy czym wiele mówi się zarówno o jego zaletach, jaki i obawach związanych z wpływem częstej pracy zdalnej na efektywność.

00

Na wybór nowego pracodawcy składa się wiele elementów – wynagrodzenie, zakres zadań, możliwości rozwoju, lokalizacja, ale też kultura organizacyjna i dostępne benefity. Wśród tych ostatnich coraz popularniejsze stają się świadczenia, które oznaczają dla pracownika dodatkowy czas wolny i ułatwiają zachować równowagę między pracą a życiem zawodowym. Czy czas jest zatem wartościowym benefitem?

00

Niemal każdego dnia słyszymy o problemach związanych ze znalezieniem zaangażowanych pracowników. Pracodawcy zmagają się również z podwyższoną rotacją. Podejmują próby uatrakcyjnienia swojej oferty, lecz powinny również poszerzać zakres poszukiwań pracowników o dojrzałych kandydatów.

00

W środowisku biznesowym nie brakuje określania różnic, które cechują style zarządzania kobiet i mężczyzn. Są to jednak stereotypy, a skuteczność w zarządzaniu nie ma płci. Jakie działania powinni podejmować firmy oraz profesjonaliści i profesjonalistki, aby wyrównać szanse na rynku pracy?

00

Tempo rozwoju cywilizacji, postępująca globalizacja oraz szybkość zmian społeczno-kulturowych dyktują nowe warunki dla firm, rynku pracy i jego otoczenia. Technologia w rosnącym stopniu decyduje o strategii działania przedsiębiorstw, a co za tym idzie – również o sytuacji na rynku pracy.

00

Dobra współpraca w rosnącym stopniu warunkuje efektywność organizacji oraz osiąganie założonych celów. Na znaczeniu zyskuje współpraca w ramach jednego działu, ale również interdyscyplinarnych zespołów projektowych. Dlaczego warto rozwijać u pracowników umiejętność pracy w grupie?

00

Na rynku pracy brakuje osób o określonych kompetencjach, co dostarcza wyzwań rekrutacyjnych. Czasem znalezienie odpowiedniego pracownika na lokalnym rynku jest trudne, a pracodawcy chętniej poszerzają poszukiwania o inne miasta. Czy polscy specjaliści są otwarci na relokację?.

00

Od kilku lat na rynku pracy słyszymy o rynku kandydata. Pracodawcy często odwołują się do sloganu, że „brakuje dobrych pracowników” i podkreślają trudności rekrutacyjne, z jakimi muszą się mierzyć. Czy słusznie? Bardzo często wyzwania wynikają z podejścia firm do kandydatów.

00

Temat jawności płac w rekrutacji poruszany jest coraz częściej. Jednak w Polsce ogłoszenia zawierające widełki płacowe stanowią rzadkość, a informacje o wynagrodzeniu traktowane są jako poufne. Czy pracodawcy powinni mieć obowiązek informowania w ogłoszeniach o wysokości wynagrodzenia?

00

Praca elastyczna to temat chętnie poruszany przez praktyków HR. Z jednej strony firmy częściej oferują pracę zdalną. Z drugiej możliwość pracy z domu staje się jednym z głównych oczekiwań pracowników i kandydatów. Czy praca elastyczna jest korzystna zarówno dla firm, jak i zatrudnionych?

00

Zdecydowana większość pracowników otrzymuje świadczenia pozapłacowe. Jednak najbardziej pożądane benefity często nie są tymi, które oferują pracodawcy. W jakim stopniu benefity spełniają funkcję dodatkowych korzyści, a w jakim stały się standardowym elementem pakietu wynagrodzenia?

00

Często pracodawcy nie zwracają uwagi na czas potrzebny do przeprowadzenia rekrutacji. Tymczasem na rynku kandydata czas jest kluczem do sukcesu. Zaplanowanie wszystkich etapów, sprawny przebieg, a później szybkie podjęcie decyzji o wyborze kandydata, są elementami, które potrafią dać pracodawcy przewagę nad konkurencją.

00

Podniesienie wynagrodzeń nowym pracownikom często tworzy lukę płacową. Często pracownik z wieloletnim stażem w organizacji zarabia mniej, bądź tyle samo, co nowozatrudniony. Pracodawcy powinno dopasować siatkę płac do dynamicznej sytuacji. Jak planować wynagrodzenia na rynku pracownika?

00

Facylitacja to często niezrozumiałe pojęcie, zwłaszcza w kontekście biznesu. Tymczasem jej praktyczne zastosowanie jest pomocne już na początku edukacji. Wszystko dlatego, że facylitacja to prowadzenie pracy grupy, ukierunkowane na wykorzystanie potencjału wszystkich członków.

00

Minął już czas, w którym kluczowym wyznacznikiem jakości CV było posiadane wykształcenie − stopień i kierunek ukończonych studiów. Obecnie pracodawcy oraz firmy rekrutacyjne częściej zwracają uwagę przede wszystkim na konkretne umiejętności.

00

Niska produktywność coraz częściej spędza sen z powiek liderom biznesu i ekonomistom, którzy stoją przed wyzwaniem rozwiązania tego narastającego problemu. Odpowiedzią na te potrzeby może być tworzenie w organizacjach schematu współdziałania pracowników z nowoczesnymi narzędziami i technologiami.

00

Wyświetlanie 21 - 39 z 39 rezultatów.

Szukaj pracy

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Register a job

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Contact us

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.