RSS

Wpisy oznaczone tagiem kariera .

Świat pracy zmienia się bardzo dynamicznie i coraz więcej osób nie ma czasu, aby zatrzymać się i dokładnie zastanowić nad swoimi decyzjami zawodowymi. Rynek nierzadko wymaga od specjalistów funkcjonowania „w biegu” i automatycznego działania. Tymczasem taki styl pracy może mieć negatywne skutki i znacząco zmniejszać satysfakcję z pełnionej roli. W obliczu tej sytuacji warto się na chwilę...

00

Zdarza się, że po rozpoczęciu pracy w firmie nowy pracownik ma poczucie, że nie panuje w niej taka atmosfera, jakiej się spodziewał. Choć czynników może być wiele, to problem często leży w kulturze organizacyjnej, która okazuje się niezgodna z preferencjami czy osobowością zatrudnionego. Jak ocenić, czy rzeczywiście nie pasujesz do nowej firmy, a jeśli tak – jak sobie z tym poradzić? Dobre...

00

Wywołane pandemią zmiany na rynku pracy spowodowały niespodziewany zwrot lub zastój kariery wielu pracowników. Sporo aspektów wymagało ponownego przemyślenia, czasem również zmiany kierunku profesjonalnego rozwoju. Stało się to znaczącym utrudnieniem dla pracowników, którzy konsekwentnie planują swoją ścieżkę zawodową. Nowa rzeczywistość wymaga bowiem elastycznego podejścia do podejmowanych...

00

Kompetencje miękkie mają coraz większe znaczenie – dla pracodawców i pracowników. Z jednej strony wynika to z wyzwań rekrutacyjnych firm, które stawiają na uniwersalne zdolności i dodatkowe przeszkolenie pracownika. Z drugiej natomiast zatrudnieni chcą rozwijać swoje umiejętności miękkie, ponieważ – jak sami zauważają – pomagają im one w pracy. Które kompetencje miękkie są dziś najcenniejsze?

00

Rozwój branży ubezpieczeniowej związany z automatyzacją i poszerzaniem portfolio produktów, sprawia, że dla wielu profesjonalistów jest ona ciekawą ścieżką kariery. Czy warunkiem pracy w branży jest jednak ukończenie określonego kierunku studiów? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jest to zależne od interesującego nas obszaru biznesowego i dotychczasowego doświadczenia.

00

Zdarza się, że po pewnym czasie spędzonym w jednej firmie zaczynamy odczuwać chęć zmierzenia się z nowymi wyzwaniami i rozwoju kompetencji poprzez uzyskanie awansu. O ile niektóre firmy posiadają przejrzystą politykę awansów, to w innych ocena, czy nadszedł odpowiedni moment na ubieganie się o wyższe stanowisko, nie należy do najłatwiejszych. Jak ocenić, czy nadszedł czas na staranie się o awans?

00

Rozmowy rekrutacyjne bywają stresujące. Po spotkaniu z potencjalnym pracodawcą nachodzą nas różne refleksje i nie zawsze spójne wnioski. By uporządkować emocje i przemyślenia, warto podjąć próbę oceny całego doświadczenia – zarówno tego, jak wypadliśmy na rozmowie, jak również wrażenia które wywarła na nas firma. Dobrym pomysłem jest zadanie sobie 3 pytań i przemyślenie odpowiedzi na każde z nich.

00

Okres próbny w nowej pracy bywa stresującym czasem. Z jednej strony pracownik obawia się, czy nowe miejsce zatrudnienia okaże się atrakcyjne, z drugiej zaś – jest niepewny, jak pracodawca oceni efekty jego pracy. Okres próbny jest jednak korzystny dla obu stron. Jak dobrze go wykorzystać?

00

Odnalezienie się na rynku pracy po przerwie związanej z narodzinami dziecka jest dużym wyzwaniem. Przez dłuższy czas pozostajemy bowiem „wykluczeni” z biznesu. Powrót do obowiązków zawodowych wiąże się więc ze stresem i niepewnością. Co zrobić, aby uczynić go pozytywnym doświadczeniem?

00

Charakter pracy konsultanta agencji rekrutacyjnej wydaje się jasny. Czy jednak jego rola polega wyłącznie na szukaniu pracowników dla innych firm? Praca konsultanta wiąże się z wieloma stereotypami. Kilka mitów warto obalić, podkreślając jak ciekawa może być praca w agencji rekrutacyjnej.

00

W środowisku biznesowym nie brakuje określania różnic, które cechują style zarządzania kobiet i mężczyzn. Są to jednak stereotypy, a skuteczność w zarządzaniu nie ma płci. Jakie działania powinni podejmować firmy oraz profesjonaliści i profesjonalistki, aby wyrównać szanse na rynku pracy?

00

Delegacje są wpisane w życie zawodowe wielu pracowników. Najczęściej są domeną określonych specjalizacji, jednak oferta pracy wymagającej częstych wyjazdów służbowych może pojawić się w każdym zawodzie. Delegacje wiążą się z licznymi korzyściami, ale także wyzwaniami. O co zapytać rekrutera?

00

Pracodawcy mają dziś niemal nieograniczony dostęp do profili zawodowych potencjalnych pracowników, a osoby poszukujące pracy – do ofert zatrudnienia. Jest to zaletą, ale też potencjalnym wyzwaniem. Warto przemyśleć korzyści współpracy z rekruterem reprezentującym agencję rekrutacyjną.

00

Na rynku pracy brakuje osób o określonych kompetencjach, co dostarcza wyzwań rekrutacyjnych. Czasem znalezienie odpowiedniego pracownika na lokalnym rynku jest trudne, a pracodawcy chętniej poszerzają poszukiwania o inne miasta. Czy polscy specjaliści są otwarci na relokację?.

00

Niezależnie od tego czy przerwa w karierze została zaplanowana czy też nie, powrót na rynek pracy może być trudny i stresujący. Dla wielu osób wizja poszukiwania pracy – zwłaszcza po dłuższej przerwie – wiąże się z licznymi obawami i brakiem wiary w sukces. Jak rozpocząć poszukiwania?

00

Karierę w finansach warto zaplanować już na etapie studiów. Do wyboru są trzy główne obszary, w których przyszły finansista może zdobywać doświadczenia zawodowe: księgowość, controlling oraz consulting. Co daje praca w consultingu i czy warto ją rozważyć jako pierwszy krok w karierze?

00

Nowe inwestycje albo chęć wprowadzenia zaawansowanych zmian w organizacji wymagają zwiększenia zatrudnienia na szczeblu menedżerskim. W takiej sytuacji pracodawcy nierzadko podejmują współpracę z Interim Managerem. Czy ekspert na określony czas wystarczy do realizacji strategii i planów firmy?

00

Obecnie rynek pracy stwarza liczne możliwości rozwoju dla informatyków. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na zmianę ścieżki zawodowej i poszukiwanie nowych wyzwań w IT. Czy bez ukończonych studiów w zakresie nowych technologii można z sukcesem zbudować karierę w IT?

00

Na pytanie o to, co działo się między zatrudnieniem u jednego pracodawcy, a podjęciem współpracy z inną firmą, rekruterzy coraz częściej słyszą od kandydatów określenie „gap year”. Dotyczy ono przerwy między etapami drogi zawodowej. Co gap year oznacza dla kariery?

00

Koncepcja work-life balance zyskuje na popularności. Znalezienie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym jest niezwykle istotne dla rosnącej rzeszy profesjonalistów. Wiele osób, obok pracy zawodowej, ogromną część czasu wolnego poświęca czasochłonnym pasjom. Jak to pogodzić?

00

Wyświetlanie 1 - 20 z 25 rezultatów.

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.