Blogi

RSS

Od kilku lat na znaczeniu zyskują terminy employee satisfaction i candidate experience. Pracodawcy dostrzegają rolę, jaką w rozwoju firmy odgrywa zaangażowanie oraz komunikacja. Coraz częściej mówi się również o employee relations, czyli budowaniu pozytywnych relacji w firmie.

00

Mimo że zysk jest oczywistym celem każdego biznesu, to organizacja odpowiada nie tylko za finanse, ale również za swoich pracowników, od których zależy jej dobra kondycja. Pracodawcy często nie zauważają, że podstawą sukcesu są nie tyle sprawni menedżerowie, co prawdziwi liderzy.

00

Mikrozarządzanie jest stylem prowadzenia firmy lub zespołu, który zakłada sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad wszystkimi zadaniami powierzanymi pracownikom. Jednak w większości przypadków nadmierna kontrola nad pracownikami nie jest skutecznym stylem przywództwa.

00

Przekazanie rekruterowi kompletu istotnych informacji na temat swojej kariery i oczekiwań jest wyznacznikiem odpowiedzialności kandydata. Czasem kandydaci pomijają niektóre fakty, szczególnie gdy bardzo zależy im na ofercie. Zazwyczaj nie wychodzi im to na dobre.

00

Stres występuje na różnych płaszczyznach naszego życia, jednak rzadko zastanawiamy się czym właściwie jest i jakie reakcje wywołuje w naszym organizmie. Tymczasem odpowiednia dawka stresu może przynieść pozytywne skutki – motywację i pozytywną mobilizację do działania.

00

Często pracodawcy nie zwracają uwagi na czas potrzebny do przeprowadzenia rekrutacji. Tymczasem na rynku kandydata czas jest kluczem do sukcesu. Zaplanowanie wszystkich etapów, sprawny przebieg, a później szybkie podjęcie decyzji o wyborze kandydata, są elementami, które potrafią dać pracodawcy przewagę nad konkurencją.

00

Zalety pracy tymczasowej są znane większości firm. Taka forma zatrudnienia coraz częściej cieszy się również zainteresowaniem samych pracowników, którzy przestają patrzeć na pracę tymczasową jako mniej atrakcyjną alternatywę zatrudnienia stałego. Jakie korzyści taka forma współpracy może przynieść pracownikowi tymczasowemu?

00

Do realizacji ambitnych planów firm potrzeba wykwalifikowanych specjalistów IT. Szacuje się, że na polskim rynku brakuje nawet 50 tysięcy pracowników związanych z nowymi technologiami, a firmom coraz trudniej jest zatrudnić pracowników. Dlaczego nadal wiele firm nie bierze pod uwagę rozwiązania kontraktingu usług IT?

00

Podniesienie wynagrodzeń nowym pracownikom często tworzy lukę płacową. Często pracownik z wieloletnim stażem w organizacji zarabia mniej, bądź tyle samo, co nowozatrudniony. Pracodawcy powinno dopasować siatkę płac do dynamicznej sytuacji. Jak planować wynagrodzenia na rynku pracownika?

00

Firmy coraz częściej decydują się na outsourcing pracowników – podejmowanie współpracy z ludźmi, którzy są zatrudniani przez inną firmę. Jednym z najbardziej ryzykownych elementów takiego rozwiązania są kwestie compliance, czyli zgodności z regulaminem firmy i obowiązującym prawem.

00

Eksperci stają się coraz bardziej mobilni – chętniej przeprowadzają się, również za granicę. Rosnąca liczba pracowników deklaruje chęć zdobycia doświadczenia zawodowego w innym kraju. Dlaczego warto mieć w swoim CV doświadczenie międzynarodowe? Sprawdź, co możesz zyskać.

00

Kryzys zaufania jest niebezpieczny w biznesie, ponieważ źle wpływa na komunikację i współpracę między ludźmi. W konsekwencji rosną koszty i spada zaangażowanie. Tymczasem zaufanie często nie dotyczy samego człowieka, ale poszczególnych jego zachowań lub sposobu podejmowania decyzji.

00

Asertywność jest rozumiana jako sztuka mówienia „nie”. To jednak duże uproszczenie. Asertywność jest umiejętnością otwartego wyrażania własnego zdania i odczuć. Warunkiem jej odpowiedniego zastosowania jest otwartość na zrozumienie potrzeb innych. Jak to działa w miejscu pracy?

00

Przejrzyste i zwięzłe dokumenty aplikacyjne są najlepiej ocenianie przez rekruterów. Chęć pozytywnego wyróżnienia się na tle innych powinna być priorytetem na etapie rozsyłania życiorysu. Aby CV spełniało oczekiwania rynkowe, powinno zawierać kilka kluczowych elementów.

00

Zapytania ofertowe (RFP) często opierają się na błędnych założeniach. W rezultacie procesy przetargowe często ciągną się miesiącami, a firma otrzymuje wiele dodatkowych pytań od potencjalnych dostawców. Dlatego przygotowanie dokumentów jest tak ważne i zwiększa szanse na powodzenie.

00

W idealnym świecie każdy proces rekrutacyjny kończy się wyborem odpowiedniego specjalisty, który otrzymuje i przyjmuje ofertę pracy. Niestety w dobie rynku kandydata, gdzie o najlepszych pracowników zabiega kilku pracodawców, przyjęcie oferty współpracy nie gwarantuje sukcesu.

00

Strategia zadawania pytań w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jest ważnym elementem przygotowań kandydata. Wcześniejsze przygotowanie pytań pozwala wykazać motywację i realne zainteresowanie ofertą. O co warto zapytać rekrutera, który reprezentuje firmę doradztwa zawodowego?

00

Sesja Assessment Centre to jeden z etapów procesu rekrutacyjnego. Składa się z kilku zadań umożliwiających ocenę kompetencji uczestników. Dla wielu ekspertów AC zaraz po okresie próbnym jest najbardziej trafną metodą selekcji kandydatów. Jak odpowiednio przygotować się do sesji AC?

00

Ostatnio dress code został nieco rozluźniony. Coraz częściej zasady ubioru reguluje rozkład dnia – spotkania z klientami lub ich brak. Lato skłania do noszenia nieformalnych ubrań, lecz istnieje kilka reguł, których należy przestrzegać.

00

LinkedIn to portal skupiający profesjonalistów w różnych dziedzinach. Od wielu lat stanowi jedno z najbardziej popularnych narzędzi do wyszukiwania wyspecjalizowanych kandydatów. Dlatego warto przygotować profil, który zwróci uwagę rekruterów. Jakie elementy są najważniejsze?

00

Szukaj pracy

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Register a job

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Contact us

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.