SSC

Przewodnij dla firm z sektora SCC logo

Centra usług biznesowych to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Międzynarodowe firmy coraz chętniej zlecają polskim podmiotom obsługę zaawansowanych procesów. Dynamika biznesu i jego potrzeby ulegają jednak ciągłym zmianom.

Biuro stało się narzędziem rekrutacyjnym, elementem employer brandingu i kartą przetargową w konkurencji o pracowników i zatrzymywaniu talentów. Dlatego też pracodawcy przywiązują coraz większą wagę do jego wystroju i funkcjonalności. Z kolei dla pracowników równie ważna, co wynagrodzenie, jest praca w atrakcyjnym miejscu, które z jednej strony będzie umożliwiało pracę indywidualną bądź w zespołach, ale z drugiej strony – zapewni także komfort i możliwość regeneracji. Na popularności zyskuje także efektywne wykorzystanie zaawansowanych technologii, które odgrywają ważną rolę w zwiększaniu funkcjonalności biura. 

Otwarcie biura nowoczesnych usług nie jest procesem prostym i wymaga szeregu działań, związanych m.in. z wyborem optymalnej formy prawnej dla prowadzenia działalności, wyborem powierzchni biurowej oraz zatrudnieniem pracowników. Z myślą o inwestorach i pracodawcach, przygotowaliśmy specjalny przewodnik, w którym poruszone zostały właśnie kwestie wyboru lokalizacji dla nowych inwestycji oraz rekrutacji pracowników. Publikacja została stworzona przez ekspertów z Hays Poland oraz Cushman & Wakefield, we współpracy z HB Reavis i Bene.