Blogs

RSS

Entries with tag rekrutacja .

Feedback jest nieodzownym elementem skutecznej rekrutacji. Jednak oceniany jest nie tylko kandydat, ale i pracodawca. Dlaczego firmy powinny być otwarte na informacje zwrotne od kandydatów, zwłaszcza gdy złe doświadczenia rekrutacyjne są powodem odrzucenia oferty pracy?

00

Istnieje wiele form budowania marki pracodawcy na rynku, poprzez które pracodawca może wdrażać swoją strategię komunikacji z kandydatami. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie kandydatów i zaprezentowanie się jako wartościowy pracodawca, jest dobrze przeprowadzony proces rekrutacji.

00

Pracodawcy bardzo często zastanawiają się nad uniwersalnym rozwiązaniem, które pozwoli odpowiedzieć na potrzeby kandydatów, a jednocześnie zabezpieczy potrzeby organizacji. Mimo że zasady skutecznej rekrutacji są powszechnie znane, to firmom i tak zdarzają się błędy. Jak ich unikać?

00

Rynek pracownika jest zjawiskiem, które spędza sen z powiek wielu pracodawcom. Coraz częściej słyszymy jednak opinię, że to tak naprawdę rynek nieudolnego pracodawcy, który nie potrafi docenić swojej kadry. Jak zatem rekrutować i budować lojalność pracowników w branży budowlanej?

00

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną oznacza, że informacje zawarte w CV zachęciły potencjalnego pracodawcę do spotkania. Zanim jednak otrzymamy ofertę pracy, musimy zmierzyć się z całym procesem rekrutacyjnym i sporą dawką stresu. Jak poradzić sobie z napięciem podczas rozmowy?

00

Pytanie o niepowodzenia zawodowe jest integralną częścią każdej rozmowy rekrutacyjnej. Niewłaściwe ujęcie zagadnienia może nas zdyskredytować w oczach rozmówcy, a dobrze przygotowana i spójna narracja – sprawić, że wyróżnimy się spośród innych kandydatów. Jak opowiadać o niepowodzeniach?

00

Tempo rozwoju cywilizacji, postępująca globalizacja oraz szybkość zmian społeczno-kulturowych dyktują nowe warunki dla firm, rynku pracy i jego otoczenia. Technologia w rosnącym stopniu decyduje o strategii działania przedsiębiorstw, a co za tym idzie – również o sytuacji na rynku pracy.

00

Delegacje są wpisane w życie zawodowe wielu pracowników. Najczęściej są domeną określonych specjalizacji, jednak oferta pracy wymagającej częstych wyjazdów służbowych może pojawić się w każdym zawodzie. Delegacje wiążą się z licznymi korzyściami, ale także wyzwaniami. O co zapytać rekrutera?

00

Wraz z upływem lat kariery zawodowej gromadzimy liczne – zarówno pozytywne, jak i negatywne – doświadczenia. Napotykamy na odmienne osobowości, trudne relacje oraz wiele sytuacji, których nie sposób było przewidzieć. Jak opisać wyzwania z zawodowej przeszłości podczas rekrutacji?

00

Pracodawcy mają dziś niemal nieograniczony dostęp do profili zawodowych potencjalnych pracowników, a osoby poszukujące pracy – do ofert zatrudnienia. Jest to zaletą, ale też potencjalnym wyzwaniem. Warto przemyśleć korzyści współpracy z rekruterem reprezentującym agencję rekrutacyjną.

00

Feedback to informacja zwrotna udzielona kandydatowi, który uczestniczył w rekrutacji. Powinien pojawić się zawsze, lecz zdarza się, że nie otrzymują go nawet kandydaci uczestniczący w zaawansowanym etapie rekrutacji. Czy feedback jest postrzegany jako mało istotny element procesu?

00

Większość ekspertów HR po zakończonej rekrutacji zadaje sobie pytanie jak długo nowozatrudniony pracownik zostanie w firmie. Obserwacje rynku pracy pokazują, że cykl życia pracownika w organizacji jest coraz krótszy i bardziej dynamiczny. Czy onboarding może wpłynąć na jego lojalność?

00

Partnerskie relacje to podstawa efektywnej i długofalowej współpracy w świecie biznesu. Dotyczy to również środowiska rekrutacyjnego, gdzie dobre relacje są istotne nie tylko między pracodawcą a agencją rekrutacyjną, lecz także między kandydatem a rekruterem. Jak na tym skorzystać?

00

Podczas rekrutacji na stanowiska sprzedażowe branych pod uwagę jest wiele różnorodnych aspektów. Poza standardowymi wymogami od kandydatów najczęściej oczekuje się również doświadczenia w danej branży. W jakich sytuacjach warto poszerzyć poszukiwania o kandydatów spoza konkretnego sektora?

00

Na rynku pracy brakuje osób o określonych kompetencjach, co dostarcza wyzwań rekrutacyjnych. Czasem znalezienie odpowiedniego pracownika na lokalnym rynku jest trudne, a pracodawcy chętniej poszerzają poszukiwania o inne miasta. Czy polscy specjaliści są otwarci na relokację?.

00

Niezależnie od tego czy przerwa w karierze została zaplanowana czy też nie, powrót na rynek pracy może być trudny i stresujący. Dla wielu osób wizja poszukiwania pracy – zwłaszcza po dłuższej przerwie – wiąże się z licznymi obawami i brakiem wiary w sukces. Jak rozpocząć poszukiwania?

00

Brak satysfakcji z wynagrodzenia jest jednym z powodów determinujących decyzję o zmianie pracy. Przygotowując się do rozmowy warto więc rozważyć kwestie związane z wynagrodzeniem i przemyśleć negocjacje z przyszłym pracodawcą, a także argumenty przemawiające na naszą korzyść.

00

Case study jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod badawczych w rekrutacji finansistów. Pozwala potencjalnemu pracodawcy na sprawdzenie, jak kandydat zachowa się w sytuacji, z którą mógłby mieć do czynienia jako pracownik firmy. Na czym polega ten etap rekrutacji finansistów?

00

Podchodząc ambitnie do rozwoju kariery zawodowej, warto zadbać o swój wizerunek jako wykwalifikowanego i godnego zaufania profesjonalisty. Może to pomóc już w trakcie procesu rekrutacji – bez względu na to, czy rozmowę prowadzi nasz potencjalny pracodawca czy firma rekrutacyjna.

00

Od kilku lat na rynku pracy słyszymy o rynku kandydata. Pracodawcy często odwołują się do sloganu, że „brakuje dobrych pracowników” i podkreślają trudności rekrutacyjne, z jakimi muszą się mierzyć. Czy słusznie? Bardzo często wyzwania wynikają z podejścia firm do kandydatów.

00

Showing 21 to 40 of 58 entries.

Job search

Looking for a new role? Search here for your ideal job or get in touch with one of our expert consultants.

Register a job

Trust us, we find the best candidates on the market

Contact us

Hays has offices across the whole of the Poland. Contact us to discuss your employment needs.