Blogi

Efektywność - bolączka współczesnego świata pracy

Co hamuje wzrost produktywności?

Agnieszka Pietrasik

Niska produktywność coraz częściej spędza sen z powiek liderom biznesu i ekonomistom, którzy stoją przed wyzwaniem rozwiązania tego narastającego problemu. Odpowiedzią na te potrzeby może być tworzenie w organizacjach schematu współdziałania pracowników z nowoczesnymi narzędziami i technologiami.   

W trakcie ostatniego kryzysu finansowego, spowolniona gospodarka najbardziej rozwiniętych państw świata negatywnie wpłynęła na dalszy wzrost wydajności pracy. To właśnie wtedy wielu decydentów w firmach zaczęło poważnie traktować ten problem oraz szukać odpowiedzi na pytanie: co hamuje wzrost produktywności i jak sobie z tym poradzić? Istnieją dwa rozwiązania dla tej kwestii.  

ODPOWIEDNI LUDZIE NA ODPOWIEDNICH STANOWISKACH

Obowiązkiem organizacji jest dołożenie wszelkich starań, aby wszystkie stanowiska były zajmowane przez profesjonalistów dopasowanych do nich kompetencyjnie oraz rozumiejących cele firmy. Personel, który wyznaje filozofię działania organizacji czuje się integralną częścią firmy, co przekłada się na większe zaangażowanie, a przez to lepsze wyniki. Dobry przykład filozofii pracy powinien płynąć od kadry kierowniczej i rozprzestrzeniać się na całą strukturę firmy. Tylko wtedy każdy pracownik wie, co jest najważniejszym celem organizacji i czuje się zainspirowany do lepszego wykonywania swoich obowiązków. 

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I SZKOLENIA

Dzięki udostępnianiu pracownikom nowoczesnych narzędzi pracy oraz szkoleń z zakresu ich obsługi, personel nie pracuje ciężej czy więcej, ale mądrzej i efektywniej. Wiele świadomych problemu produktywności firm inwestuje w najnowocześniejsze narzędzia obsługi klienta i wsparcia biznesu. W Hays istnieje program kompleksowych szkoleń z zakresu zwiększania efektywności pracy, skierowanych zarówno do menedżerów, jak i konsultantów. Dzięki przygotowaniu teoretycznemu, potrafią oni prawidłowo oceniać wyniki zespołów, organizować i wykorzystywać posiadane informacje oraz rozplanowywać swój czas.  

IDEALNE POŁĄCZENIE

Zmotywowana kadra wyposażona w odpowiednie narzędzia to klucz do efektywnej pracy. Zwiększenie produktywności jest najczęściej wynikiem odpowiedniego przygotowania pracowników oraz dostarczenia im nowoczesnych technologii, wspierających ich w wykonywaniu codziennej pracy. Należy jednak nadmienić, że udostępnione narzędzia muszą być dobrane do specyfiki i zakresu obowiązków na danym stanowisku. 


Agnieszka Pietrasik

Executive Director w Hays Poland
Profil autora na LinkedIn

 

00

Szukaj pracy

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Register a job

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Contact us

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.