Kandydat otrzymał kontrofertę

Kandydat otrzymał kontrofertę

 

Poświęcili Państwo mnóstwo czasu na ewaluację aplikacji i spotkania z kandydatami, aż w końcu pojawił się kandydat pewny siebie, który niemal idealnie spełnia wszystkie wymagania specyfikacji stanowiska. Po zakończeniu rozmowy kwalifikacyjnej, nie możecie się Państwo doczekać, kiedy zawiadomicie go o pomyślnym przebiegu spotkania i złożycie ofertę zatrudnienia. Jednak następnego dnia dowiadujecie się, że kandydat otrzymał kontrofertę od swojego dotychczasowego pracodawcy.

UCZUCIE ROZGORYCZENIA

W takiej sytuacji pojawia się uczucie, że znowu trzeba zaczynać wszystko od nowa. Kandydatowi zaoferowano i tak więcej, niż przewidywał początkowy budżet, co wymagało trudnej rozmowy z dyrektorem finansowym. W obliczu kontroferty zastanawiacie się Państwo, jak uatrakcyjnić swoją ofertę jednocześnie nie podwyższając wynagrodzenia. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

WYKORZYSTAJ POSIADANE ATUTY

Przewagą, jaką Państwo posiadacie nad dotychczasowym pracodawcą kandydata jest jednak fakt, że ten mimo wszystko z jakiegoś powodu chciał zmienić miejsce zatrudnienia. Pieniądze nie zawsze są jedynym czynnikiem motywującym do zmiany pracy. Jeśli więc pracownik chciał odejść z powodu ograniczonych możliwości rozwoju zawodowego, braku szans na awans, nieprzyjaznego środowiska pracy, konfliktu personalnego lub zakresu obowiązków – to wciąż można wykorzystać tę sytuację na Państwa korzyść. Zorganizowanie ponownego spotkania z kandydatem pozwoli poruszyć temat przyczyn, dla których chciał zmienić pracę, oraz będzie okazją do potwierdzenia powodów które skłoniły go do aplikowania na Państwa ogłoszenie. Jeśli to jednak nie poskutkuje, należy myśleć pozytywnie. Zawsze można znaleźć kogoś innego. Może kogoś lepszego?