Wstępna selekcja CV

Po podjęciu decyzji o zatrudnieniu pracownika i opublikowaniu ogłoszenia nadchodzi kolejny etap rekrutacji – ewaluacja nadesłanych CV, których często jest niemało. Jak się do tego zabrać? Pogrupować informacje, które znalezione w dokumentach aplikacyjnych pomogą ocenić czy kandydat może być pracownikiem, którego szukamy. Wyszukiwanie tych kluczowych informacji można potraktować, jako swego rodzaju rozmowę z kandydatami.

NAJWAŻNIEJSZE UMIEJĘTNOŚCI I WYKSZTAŁCENIE

• Jakie korzyści przyniosą Państwu umiejętności posiadane przez kandydata?
• Czy kandydat wykazał, że potrafi stawiać sobie cele i je realizować?
• Czy angażował się w inne zajęcia?
• Czy jego kompetencje są zbieżne z potrzebami stanowiska?
• Czy kandydat posiada wykształcenie niezbędne do realizacji zadań na danym stanowisku?
• Jeśli mamy do czynienia z młodym pracownikiem, to czy w czasie studiów zdobywał pierwsze doświadczenia zawodowe lub angażował się w pracę organizacji studenckich?
• Czy uczestniczył w kursach rozwijających jego umiejętności?

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

• Jak długo kandydat pracował u każdego z poprzednich pracodawców?
• Jakie stanowisko dotychczas zajmował?
• Czy było to stanowisko samodzielne czy też wymagające nadzoru?
• Z jakimi klientami współpracował?
• Jakie miał obowiązki?
• Jakie sukcesy ma na swoim koncie?
• Czy przez dłuższy czas był bezrobotny?
• Czy posiada doświadczenie międzynarodowe?

HOBBY I ZAINTERESOWANIA

• Jakie ma zainteresowania?
• Czy umie działać zespołowo, czy preferuje działać w pojedynkę?
• Na jakie cechy charakteru wskazują jego zainteresowania?

Baza wiedzy

Baza wiedzy

W bazie wiedzy znajdą Państwo podsumowanie prowadzonych badań, najnowsze raporty i publikacje Hays Poland. Zapraszamy również na bloga, gdzie eksperci Hays komentują aktualne trendy z branży HR oraz do części poświęconej współpracy z mediami.

Register a job

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.