RSS

Wpisy oznaczone tagiem strategia zatrudnienia .

Podejście procesowe to następujące po sobie, usystematyzowane działania w zakresie planowania i realizacji. Dotyczy to zarządzania całymi sekwencjami – procesami, w realizacji których uczestniczy wiele osób. Jednak zarządzanie procesowe można zastosować również w rekrutacji.

00

Wszelkie narzędzia motywacyjne powstają w odpowiedzi na potrzeby pracowników, a ich wybór uzależniony jest od specyfiki firmy. Wspólnym mianownikiem jest jednak chęć zapewnienia rozwoju, bezpieczeństwa oraz satysfakcji. Co ciekawe, motywująca może być również ocena i proces ewaluacji.

00

Zdecydowana większość pracowników otrzymuje świadczenia pozapłacowe. Jednak najbardziej pożądane benefity często nie są tymi, które oferują pracodawcy. W jakim stopniu benefity spełniają funkcję dodatkowych korzyści, a w jakim stały się standardowym elementem pakietu wynagrodzenia?

00

Pracowników tymczasowych można zatrudniać np. w odpowiedzi na sezonowe zwiększenie nakładu pracy czy realizację jednorazowych projektów. Po podjęciu decyzji o zatrudnieniu pojawia się wyzwanie znalezienia odpowiedniego kandydata. Jak przyciągnąć pracownika tymczasowego?

00

Często pracodawcy nie zwracają uwagi na czas potrzebny do przeprowadzenia rekrutacji. Tymczasem na rynku kandydata czas jest kluczem do sukcesu. Zaplanowanie wszystkich etapów, sprawny przebieg, a później szybkie podjęcie decyzji o wyborze kandydata, są elementami, które potrafią dać pracodawcy przewagę nad konkurencją.

00

Do realizacji ambitnych planów firm potrzeba wykwalifikowanych specjalistów IT. Szacuje się, że na polskim rynku brakuje nawet 50 tysięcy pracowników związanych z nowymi technologiami, a firmom coraz trudniej jest zatrudnić pracowników. Dlaczego nadal wiele firm nie bierze pod uwagę rozwiązania kontraktingu usług IT?

00

Podniesienie wynagrodzeń nowym pracownikom często tworzy lukę płacową. Często pracownik z wieloletnim stażem w organizacji zarabia mniej, bądź tyle samo, co nowozatrudniony. Pracodawcy powinno dopasować siatkę płac do dynamicznej sytuacji. Jak planować wynagrodzenia na rynku pracownika?

00

Firmy coraz częściej decydują się na outsourcing pracowników – podejmowanie współpracy z ludźmi, którzy są zatrudniani przez inną firmę. Jednym z najbardziej ryzykownych elementów takiego rozwiązania są kwestie compliance, czyli zgodności z regulaminem firmy i obowiązującym prawem.

00

Zapytania ofertowe (RFP) często opierają się na błędnych założeniach. W rezultacie procesy przetargowe często ciągną się miesiącami, a firma otrzymuje wiele dodatkowych pytań od potencjalnych dostawców. Dlatego przygotowanie dokumentów jest tak ważne i zwiększa szanse na powodzenie.

00

W idealnym świecie każdy proces rekrutacyjny kończy się wyborem odpowiedniego specjalisty, który otrzymuje i przyjmuje ofertę pracy. Niestety w dobie rynku kandydata, gdzie o najlepszych pracowników zabiega kilku pracodawców, przyjęcie oferty współpracy nie gwarantuje sukcesu.

00

Powszechnie uważa się, że proces rekrutacji zaczyna się od zainteresowania kandydata daną ofertą, a kończy się na podpisaniu umowy o pracę. Zadanie wykonane, pozostaje już tylko odliczanie dni do pojawienia się nowego pracownika przy biurku, który najlepiej od razu zacznie pracować ze stuprocentową wydajnością.

00

Nowoczesne technologie zmieniły realia zawodowe poprzez umożliwienie jednoczesnej współpracy osób rozsianych po całym świecie. Dzięki temu, życie zawodowe zyskało globalny wymiar, a świat wydaje się być trochę mniejszy. Jednak porzucanie komunikacji bezpośredniej na rzecz nowych rozwiązań technologicznych nie jest rozwiązaniem niezawodnym.

00

Wyświetlanie 21 - 32 z 32 rezultatów.

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.