RSS

Wpisy oznaczone tagiem szukanie pracy .

Rok 2024 upłynął pod znakiem niepewności oraz ostrożności – zarówno po stronie firm, jak i profesjonalistów. Decyzje pracodawców o uruchomieniu rekrutacji lub zwolnieniach poprzedzały pogłębione analizy i nierzadko próby up- lub reskillingu, a specjaliści często postrzegali zmianę pracy w kategorii ryzyka. Panującą sytuację najlepiej opisuje określenie „rynek kompetencji”, na którym to...

00

Zwolnienie z pracy należy do jednych z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji w karierze zawodowej. Warto jednak pamiętać, że jest to okres, który wymaga dokładnego przemyślenia kolejnych działań i pozytywnego nastawienia. Nawet jeśli na początku wydaje się to niemożliwe, to z czasem, dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik, sprostanie temu wyzwaniu okazuje się realne. Jak zatem zaakceptować...

00

Istotą rozmowy rekrutacyjnej jest weryfikacja, czy kandydat wpisuje się w profil osoby poszukiwanej na dane stanowisko. Bezpośrednie spotkanie to okazja do poznania jego aspiracji, kompetencji i oczekiwań. Dzięki spotkaniu rekruter może zobaczyć i ocenić to, czego nie widać w dokumentach aplikacyjnych. Pytanie jednak brzmi – w jaki sposób odpowiadać na precyzyjne pytania, aby przekonać...

00

Przejrzyste i zwięzłe dokumenty aplikacyjne są najlepiej ocenianie przez rekruterów. Chęć pozytywnego wyróżnienia się na tle innych powinna być priorytetem na etapie rozsyłania życiorysu. Aby CV spełniało oczekiwania rynkowe, powinno zawierać kilka kluczowych elementów.

00

„Pozostali kandydaci pewnie są ode mnie lepsi.” „To moja pierwsza zdalna rozmowa kwalifikacyjna, więc pewnie się nie uda.” Większość myśli pojawiających się przed spotkaniem w sprawie pracy ma negatywny charakter. Tymczasem od tego, z jakim nastawieniem przystąpisz do spotkania zależy Twój sukces. Dowiedz się, jak zadbać o pozytywne nastawienie przed rozmową kwalifikacyjną.

00

Spotkanie w sprawie pracy to okazja do poznania się kandydata i potencjalnego pracodawcy, ustalenia wzajemnych oczekiwań i oceny, czy potrzeby obu stron mogą być spełnione. Jak to się dzieje? Przede wszystkim za pomocą zadawania odpowiednich. Przed spotkaniem warto przygotować odpowiedzi na trzy pytania, które niezywkle często pojawiają się podczas rozmów kwalifikacyjnych.

00

Rozwój technologiczny to nowe rozwiązania i narzędzia, które na szeroką skalę wykorzystywane są również w rekrutacji. Nie dziwi już fakt, że rozmowę z rekruterem można przeprowadzić bez konieczności odwiedzania siedziby firmy. O ile jednak takie rozwiązanie może się wydawać mniej stresujące, to jednak jest formalną rozmową kwalifikacyjną. O czym należy pamiętać podczas wideo rozmowy rekrutacyjnej?

00

Zarówno osoby aktywnie poszukujące pracy, jak i specjaliści, którzy nie mają sprecyzowanych planów zawodowych, ale pozostają otwarci na nowe wyzwania, zadają sobie to samo pytanie patrząc na ciekawą ofertę pracy. Czy ta oferta jest dla mnie? Czy przesłać aplikację? Warto wówczas podjąć kilka prostych kroków, które przybliżą nas do znalezienia odpowiedzi. Sprawdź, nad czym należy się zastanowić.

00

Dobrze przygotowane CV jest wizytówką każdego kandydata. Odpowiednio opracowany życiorys stanowi przepustkę do kolejnych etapów rekrutacji i rozmów z potencjalnym pracodawcą. Mimo że dobrze zredagowany dokument, zawierający wszystkie kluczowe informacje, nie jest gwarancją otrzymania pracy, to CV z błędami może już na starcie wykluczyć kandydata z rekrutacji. Jakich błędów należy unikać?

00

Rozmowy rekrutacyjne bywają stresujące. Po spotkaniu z potencjalnym pracodawcą nachodzą nas różne refleksje i nie zawsze spójne wnioski. By uporządkować emocje i przemyślenia, warto podjąć próbę oceny całego doświadczenia – zarówno tego, jak wypadliśmy na rozmowie, jak również wrażenia które wywarła na nas firma. Dobrym pomysłem jest zadanie sobie 3 pytań i przemyślenie odpowiedzi na każde z nich.

00

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną oznacza, że informacje zawarte w CV zachęciły potencjalnego pracodawcę do spotkania. Zanim jednak otrzymamy ofertę pracy, musimy zmierzyć się z całym procesem rekrutacyjnym i sporą dawką stresu. Jak poradzić sobie z napięciem podczas rozmowy?

00

Delegacje są wpisane w życie zawodowe wielu pracowników. Najczęściej są domeną określonych specjalizacji, jednak oferta pracy wymagającej częstych wyjazdów służbowych może pojawić się w każdym zawodzie. Delegacje wiążą się z licznymi korzyściami, ale także wyzwaniami. O co zapytać rekrutera?

00

Wraz z upływem lat kariery zawodowej gromadzimy liczne – zarówno pozytywne, jak i negatywne – doświadczenia. Napotykamy na odmienne osobowości, trudne relacje oraz wiele sytuacji, których nie sposób było przewidzieć. Jak opisać wyzwania z zawodowej przeszłości podczas rekrutacji?

00

Pracodawcy mają dziś niemal nieograniczony dostęp do profili zawodowych potencjalnych pracowników, a osoby poszukujące pracy – do ofert zatrudnienia. Jest to zaletą, ale też potencjalnym wyzwaniem. Warto przemyśleć korzyści współpracy z rekruterem reprezentującym agencję rekrutacyjną.

00

Niezależnie od tego czy przerwa w karierze została zaplanowana czy też nie, powrót na rynek pracy może być trudny i stresujący. Dla wielu osób wizja poszukiwania pracy – zwłaszcza po dłuższej przerwie – wiąże się z licznymi obawami i brakiem wiary w sukces. Jak rozpocząć poszukiwania?

00

Case study jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod badawczych w rekrutacji finansistów. Pozwala potencjalnemu pracodawcy na sprawdzenie, jak kandydat zachowa się w sytuacji, z którą mógłby mieć do czynienia jako pracownik firmy. Na czym polega ten etap rekrutacji finansistów?

00

Podchodząc ambitnie do rozwoju kariery zawodowej, warto zadbać o swój wizerunek jako wykwalifikowanego i godnego zaufania profesjonalisty. Może to pomóc już w trakcie procesu rekrutacji – bez względu na to, czy rozmowę prowadzi nasz potencjalny pracodawca czy firma rekrutacyjna.

00

Choć staramy się być niezawodnymi pracownikami, to zdarzają się okresy mniejszej dyspozycyjności, np. spowodowane przewlekłą chorobą czy koniecznością opieki nad członkiem rodziny. Czy należy poinformować potencjalnego pracodawcę o trudnościach życia osobistego już podczas rekrutacji?

00

Strategia zadawania pytań w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jest ważnym elementem przygotowań kandydata. Wcześniejsze przygotowanie pytań pozwala wykazać motywację i realne zainteresowanie ofertą. O co warto zapytać rekrutera, który reprezentuje firmę doradztwa zawodowego?

00

LinkedIn to portal skupiający profesjonalistów w różnych dziedzinach. Od wielu lat stanowi jedno z najbardziej popularnych narzędzi do wyszukiwania wyspecjalizowanych kandydatów. Dlatego warto przygotować profil, który zwróci uwagę rekruterów. Jakie elementy są najważniejsze?

00

Wyświetlanie 1 - 20 z 21 rezultatów.

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.