RSS

Naruszenia cyberbezpieczeństwa trafiły ostatnio na pierwsze strony gazet na całym świecie. Wiele z nich przypisuje się, szybko rozwijającemu się z powodu pandemii COVID-19, światu online. W związku z tym istnieje zwiększony nacisk nie tylko na zapobieganie atakom, ale także na rozwój infrastruktury informatycznej i bezpieczeństwa, która poradzi sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na te usługi....

00

Podczas gdy preferencje konsumentów dotyczące zakupów online były niewątpliwie widoczne przed pandemią COVID-19, nieoczekiwane wydarzenia 2020 roku przyspieszyły ten trend na niespotykaną skalę.   Wiele firm zareagowało na kryzys przyspieszając swoją transformację online w efekcie czego nastąpił gwałtowny wzrost liczby firm, które rozbudowały lub przeniosły swoją działalność do sieci. ...

00

Na wybór nowego pracodawcy składa się wiele elementów – wynagrodzenie, zakres zadań, możliwości rozwoju, lokalizacja, ale też kultura organizacyjna i dostępne benefity. Wśród tych ostatnich coraz popularniejsze stają się świadczenia, które oznaczają dla pracownika dodatkowy czas wolny i ułatwiają zachować równowagę między pracą a życiem zawodowym. Czy czas jest zatem wartościowym benefitem?

00

Żyjemy w dobie czarnych łabędzi – nieprzewidywalnych zdarzeń, których wpływ na rzeczywistość jest ogromny. Sytuacji nieoczekiwanych, często naszym zdaniem mało prawdopodobnych, ale o znaczących konsekwencjach. Żyjemy też w erze VUCA – środowisku biznesowym, które charakteryzuje się m.in. niepewnością oraz brakiem jednoznaczności. To wszystko wpływa na firmy oraz ich pracowników.

00

Rozmowy rekrutacyjne bywają stresujące. Po spotkaniu z potencjalnym pracodawcą nachodzą nas różne refleksje i nie zawsze spójne wnioski. By uporządkować emocje i przemyślenia, warto podjąć próbę oceny całego doświadczenia – zarówno tego, jak wypadliśmy na rozmowie, jak również wrażenia które wywarła na nas firma. Dobrym pomysłem jest zadanie sobie 3 pytań i przemyślenie odpowiedzi na każde z nich.

00

Okres próbny w nowej pracy bywa stresującym czasem. Z jednej strony pracownik obawia się, czy nowe miejsce zatrudnienia okaże się atrakcyjne, z drugiej zaś – jest niepewny, jak pracodawca oceni efekty jego pracy. Okres próbny jest jednak korzystny dla obu stron. Jak dobrze go wykorzystać?

00

Odnalezienie się na rynku pracy po przerwie związanej z narodzinami dziecka jest dużym wyzwaniem. Przez dłuższy czas pozostajemy bowiem „wykluczeni” z biznesu. Powrót do obowiązków zawodowych wiąże się więc ze stresem i niepewnością. Co zrobić, aby uczynić go pozytywnym doświadczeniem?

00

Obecnie pracodawcy nie skupiają się wyłącznie na umiejętnościach technicznych kandydatów. Stało się niemalże standardem, że w ogłoszeniach o pracę wśród oczekiwań pojawiają się kompetencje miękkie. Czy w branży IT kompetencje miękkie są równie istotne, co w innych profesjach?

00

Decyzja o poszukiwaniu nowej pracy nie jest łatwa i najczęściej zapada w szczególnie trudnym momencie, np. po odmowie podwyżki. Wysyłamy więc CV do potencjalnych pracodawców, a zaproszenia do udziału w rekrutacjach szybko się pojawiają. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

00

Jak wynika z badań trendów, jednym z głównych powodów zmiany miejsca zatrudnienia jest chęć uzyskania większego wynagrodzenia. Jednak dla niektórych zmiana pracy wydaje się być łatwiejsza niż otrzymanie podwyżki w obecnym miejscu zatrudnienia. Kiedy i jak rozmawiać o podwyżce?

00

Feedback jest nieodzownym elementem skutecznej rekrutacji. Jednak oceniany jest nie tylko kandydat, ale i pracodawca. Dlaczego firmy powinny być otwarte na informacje zwrotne od kandydatów, zwłaszcza gdy złe doświadczenia rekrutacyjne są powodem odrzucenia oferty pracy?

00

Dla wielu firm diagnoza kompetencji menedżerskich i wybór odpowiedniego kandydata to ogromne wyzwanie. Potrzebne są standardowe umiejętności, ale również cechy uzależnione od potrzeb danej firmy. Idealnym narzędziem wspierającym rekrutację może okazać się Assessment Centre (AC).

00

Charakter pracy konsultanta agencji rekrutacyjnej wydaje się jasny. Czy jednak jego rola polega wyłącznie na szukaniu pracowników dla innych firm? Praca konsultanta wiąże się z wieloma stereotypami. Kilka mitów warto obalić, podkreślając jak ciekawa może być praca w agencji rekrutacyjnej.

00

Istnieje wiele form budowania marki pracodawcy na rynku, poprzez które pracodawca może wdrażać swoją strategię komunikacji z kandydatami. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie kandydatów i zaprezentowanie się jako wartościowy pracodawca, jest dobrze przeprowadzony proces rekrutacji.

00

Pracodawcy bardzo często zastanawiają się nad uniwersalnym rozwiązaniem, które pozwoli odpowiedzieć na potrzeby kandydatów, a jednocześnie zabezpieczy potrzeby organizacji. Mimo że zasady skutecznej rekrutacji są powszechnie znane, to firmom i tak zdarzają się błędy. Jak ich unikać?

00

Obecnie w rekrutacjach na stanowiska finansowe można zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na kandydatów posiadających profesjonalne certyfikaty międzynarodowe. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się przystąpić do zdobywania kwalifikacji CIMA i ACCA. Którą z certyfikacji wybrać?

00

Rynek pracownika jest zjawiskiem, które spędza sen z powiek wielu pracodawcom. Coraz częściej słyszymy jednak opinię, że to tak naprawdę rynek nieudolnego pracodawcy, który nie potrafi docenić swojej kadry. Jak zatem rekrutować i budować lojalność pracowników w branży budowlanej?

00

Korzystanie ze wsparcia pracowników zewnętrznych stało się elementem strategii biznesowej wielu organizacji. Warto przy tym pamiętać, że nie ma jednego rodzaju przepisów określających zasady współpracy firmy z zewnętrznymi ekspertami. Z czym zatem wiążą się poszczególne formy współpracy?

00

Niemal każdego dnia słyszymy o problemach związanych ze znalezieniem zaangażowanych pracowników. Pracodawcy zmagają się również z podwyższoną rotacją. Podejmują próby uatrakcyjnienia swojej oferty, lecz powinny również poszerzać zakres poszukiwań pracowników o dojrzałych kandydatów.

00

Brak możliwości rozwoju stanowi powód zmiany pracy dla wielu pracowników. Jak to wygląda z perspektywy pracodawców? Jedni dostrzegają swoje ograniczenia, drudzy nie zgadzają się z taką opinią. Jak zatem stworzyć warunki do rozwoju, które wpiszą się w oczekiwania pracowników?

00

Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.  

Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.