Hays Journal 18

 

Hays Journal 18 

Hays Journal jest magazynem skierowanym do profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się rekrutacją i zarządzaniem kapitałem ludzkim. W najnowszym numerze koncentrujemy się na aktualnych trendach występujących na wciąż zmieniającym się rynku pracy. Najnowsze wydanie Hays Journal poświęcone jest tematom związanym z ekologicznym rozwojem firm, starzeniem się społeczeństwa oraz wartości doceniania pracowników. 

 

 

Czy stosunek firmy do środowiska wpływa na rekrutację? 

Organizacje na całym świecie odczuwają rosnącą presję, aby do swojej działalności wprowadzać rozwiązania proekologiczne. Coraz częściej nie są to postulaty wyłącznie konsumentów, którzy odwracają się od firm szkodzących środowisku, lecz również pracowników i kandydatów. Odpowiedzialność społeczna, etyka i zrównoważony rozwój stają się bowiem istotnymi argumentami także w podejmowaniu decyzji zawodowych. Liczą się jednak autentyczność i realne działania, a nie same deklaracje.

Więcej...

Starzenie się społeczeństwa szansą dla pracodawców 

Społeczeństwo na całym świecie starzeje się, a średnia wieku pracowników rośnie. W odpowiedzi na trendy demograficzne pracodawcy powinni uwzględniać w swoich strategiach zatrudnienia doświadczonych pracowników.

Więcej...

Pracownicy chcą uznania zamiast niepotrzebnych dodatków 

Czy wolisz, aby przełożony pochwalił Cię za osiągnięcia, czy zaoferował dodatkowe korzyści, których tak naprawdę nie potrzebujesz? Jak wynika z obserwacji ekspertów Hays, wielu profesjonalistów bardziej ceni sobie formy uznania. Stąd też organizacje mniej uwagi powinny poświęcać niestandardowym dodatkom, które nie stanowią dla zatrudnionych wartości, a zdecydowanie więcej wyrażaniu uznania.

Więcej...