Raport Technology - Hero

Hays TechnologyRaport Płacowy2022

Pobierz raport

Raport Technology - Block 1

Rynek kandydata IT silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

Niesłabnące zapotrzebowanie na specjalistów IT stale napędza rynek, gwarantując pracownikom sektora szeroki wybór możliwości zawodowych, dynamiczny rozwój kariery oraz atrakcyjne wynagrodzenia.

Zapotrzebowanie na ekspertów zdecydowanie przewyższa ich dostępność na rynku. Aby wygrać konkurencję o talenty, firmy są zmuszone odpowiadać na precyzyjne oczekiwania kandydatów i podwyższać wynagrodzenia.

39%

specjalistów IT rozważa zmianę pracy w 2022

Raport Technology - Block 2

Rok 2022 niezaprzeczalnie będzie kontynuacją rynku kandydata. Czynnikami określającymi dynamikę rekrutacji będzie utrzymująca się luka kompetencji oraz nowe przepisy podatkowe. Wynagrodzenia wzrosną, chociaż podwyżki najprawdopodobniej nie będą równie imponujące co w minionym roku.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że istnieje pewien limit zarówno pod względem możliwości finansowych firm, jak i zasobności polskiego rynku pracy. Funkcjonowanie w obliczu ciągłych wzrostów – wynagrodzeń, liczby rekrutacji, przychodów – zwyczajnie nie jest możliwe.

Łukasz Grzeszczyk

Łukasz Grzeszczyk
Executive Director - IT Perm Recruitment, Hays Poland

Raport Technology - Block 3

Arkadiusz Wargin

Arkadiusz Wargin
Execuitve Director - IT Contracting, Hays Poland

Miniony rok 2021 i rozpoczęty już 2022 to dobry czas dla specjalistów branży IT. Nie dość, że rynek pracy stał się bardziej otwarty dzięki możliwości pracy w pełni zdalnej – która wcześniej nie była powszechnym rozwiązaniem – to dodatkowo popyt na informatyków stale rośnie.

W sposób naturalny powoduje to zwiększenie presji płacowej i dalszy wzrost wynagrodzeń. Dzisiaj, mieszkając w Polsce, mogą bowiem świadczyć swoje usługi zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Dla pracodawców obecnych na tutejszym rynku oznacza to konieczność konkurowania z europejskimi stawkami.

Raport Technology - Form

Na jakie stawki mogą liczyć pracownicy i kontraktorzy IT?

Pobierz raporty płacowe Hays Technology, prezentujące wynagrodzenia oferowane pracownikom etatowym oraz kontraktorom B2B. Publikacje zawierają informacje nt. minimalnych, maksymalnych i optymalnych stawek, uśrednionych dla całej Polski. Dane płacowe zostały uzupełnione komentarzami ekspertów rynku pracy oraz wynikami badania przeprowadzonego wśród specjalistów IT oraz firm z branży.

Link do pobrania bezpłatnych raportów zostanie przesłany na adres e-mail podany w formularzu.

Poland Salary Guide Cover
  • Niniejszym oświadczam, że przeczytałem/am i akceptuję Regulamin. Wypełniając powyższy formularz, poświadczam, że przeczytałem/am i zrozumiałem/am zapisy Polityki Prywatności.

Raport Technology - Bottom Banner

Footer Careers