Site Header & Navigation-Multilingual

Wybór języka

English

Trendy Hero

Hays PolandRaport Płacowy2022

Pobierz raport

Trendy - Block 1

Wyzwania rekrutacyjne firm wzmacniają pozycję kandydatów na rynku

W roku 2022 rekrutacje planuje prowadzić aż 95 proc. firm, z czego 74 proc. oczekuje, iż będzie to zadanie pełne wyzwań. Luka kompetencji coraz mocniej doskwiera pracodawcom poszukującym wysoko wykwalifikowanych ekspertów z cennymi umiejętnościami.

Firmy na szeroką skalę będą rekrutować ekspertów w dziedzinie IT i nowych technologii, e-commerce, sprzedaży, digital marketingu, finansów i księgowości oraz inżynierii. Pracodawcy będą również poszukiwać skutecznych menedżerów o wysoko rozwiniętych kompetencjach miękkich, którzy odpowiednio zarządzą zespołami i procesem transformacji biznesu.

74%

firm w 2022 spodziewa się trudności w rekrutacji

Trendy - Block 2

Pracodawcy i pracownicy są jednomyślni - 2022 będzie rokiem podwyżek

Profesjonaliści liczą, że rok 2022 poskutkuje nowymi możliwościami rozwoju – zarówno w obecnej, jak i innych organizacjach. W nadchodzących miesiącach wielu z nich przewiduje również otrzymanie podwyżki.

Aby skompletować skuteczne zespoły, pracodawcy będą musieli nie tylko oferować konkurencyjne stawki kandydatom, lecz również zwiększać atrakcyjność warunków współpracy z obecnymi pracownikami. W 2022 wzrost wynagrodzeń przewiduje trzech na czterech pracodawców.

Combined Key figures graph Key figures graph 1 Key figures graph 2

Form - Page 1 and 2

Jakie są aktualne trendy płacowe?

Pobierz Raport płacowy 2022. Analiza wynagrodzeń oferowanych na ponad 450 stanowiskach powstała na podstawie projektów rekrutacyjnych zrealizowanych przez ekspertów Hays Poland w roku 2021. Raport zawiera zestawienia minimalnych, maksymalnych i optymalnych wynagrodzeń miesięcznych brutto, oferowanych osobom pracującym na pełny etat. Dane zostały uśrednione dla całej Polski.

Link do pobrania bezpłatnego raportu zostanie przesłany na adres e-mail podany w formularzu.

Poland Salary Guide Cover
  • Niniejszym oświadczam, że przeczytałem/am i akceptuję Regulamin. Wypełniając powyższy formularz, poświadczam, że przeczytałem/am i zrozumiałem/am zapisy Polityki Prywatności.

Trendy - Bottom Banner

Footer Careers