Site Navigation REBRAND V2

Wybór języka

English

Wybór języka

Recruiting Trends Hero REBRAND

Home Hero Image

Hays Poland
RAPORT PŁACOWY
2023

Pobierz raport

Recruiting Trends Block 1 REBRAND

Wyzwania pracodawców: luka kompetencji i ogólna niepewność

W 2023 rekrutacje planuje prowadzić aż 87 proc. organizacji, a 72 proc. z nich oczekuje trudności z pozyskiwaniem specjalistów. To niewiele mniej niż w ubiegłym, rekordowym pod względem aktywności rekrutacyjnej, roku.

Pracodawcy najczęściej będą rekrutować ekspertów w dziedzinie IT i nowych technologii, sprzedaży, produkcji i inżynierii, finansów i księgowości oraz logistyki. Organizacje będą również kontynuować trend wzmacniania swoich struktur menedżerskich, poszukując skutecznych liderów.

Recruiting Trends Block 2 REBRAND

87%

firm planuje prowadzić rekrutacje w 2023

72%

firm w 2023 spodziewa się trudności w rekrutacji

Recruiting Trends Block 3 REBRAND

Rok 2023 będzie czasem silnej presji płacowej i związanych z nią wyzwań

Pomimo podwyżek w roku 2022, które uzyskało 62 proc. specjalistów i menedżerów, spada ogólna satysfakcja z otrzymywanego wynagrodzenia. W tegorocznej edycji badania zaledwie 40 proc. respondentów zadeklarowało zadowolenie z uzyskiwanych zarobków. 34 proc. specjalistów i menedżerów jest przekonanych, że w nadchodzących miesiącach ich wynagrodzenie wzrośnie.

Recruiting Trends Form REBRAND

Jakie są aktualne trendy płacowe?

Pobierz Raport płacowy 2023. Analiza wynagrodzeń oferowanych na ponad 450 stanowiskach powstała na podstawie projektów rekrutacyjnych zrealizowanych przez ekspertów Hays Poland w roku 2022. Raport zawiera zestawienia minimalnych, maksymalnych i optymalnych wynagrodzeń miesięcznych brutto, oferowanych osobom pracującym na pełny etat. Dane zostały uśrednione dla całej Polski.

Link do pobrania bezpłatnego raportu zostanie przesłany na adres e-mail podany w formularzu.

Poland Salary Guide Cover
 
  • Niniejszym oświadczam, że przeczytałem/am i akceptuję Regulamin. Wypełniając powyższy formularz, poświadczam, że przeczytałem/am i zrozumiałem/am zapisy Polityki Prywatności.

Footer Nav Overview REBRAND

Footer landing REBRAND

Home Hero Image

Skorzystaj z
naszego wsparcia w rekrutacji

Zleć rekrutację

Footer REBRAND