OUTPLACEMENT

OUTPLACEMENT
We are your partner for all your HR challenges

Hays Career Transition Programme to usługa outplacementu, proponowana organizacjom, które planują przeprowadzenie redukcji personelu i poszukują rozwiązań wspierających pozytywne zarządzanie zmianą. Głównym celem programu jest udzielenie realnego wsparcia zwalnianym pracownikom w odnalezieniu się na rynku pracy oraz w efektywnym kierowaniu swoją dalszą karierą zawodową.

Nasze doświadczenie obejmuje realizację indywidualnych i grupowych programów kontynuacji kariery. Specjalizujemy się w executive outplacement, skierowanych do top managerów w organizacjach.

Programy outplacementu są każdorazowo „szyte na miarę”, w zależności od potrzeb pracownika oraz oczekiwań Klienta. Standardowy program, składający się z indywidualnych sesji oraz tematycznych warsztatów (prowadzonych indywidualnie lub w grupie), skupia się na realizacji następujących celów:

•    Analiza potencjału uczestnika programu oraz określenie kierunków rozwoju i zawodowych celów
•    Przygotowanie narzędzi marketingu indywidualnego – CV, 
profile na portalach typu LinkedIn, Facebook
•    Strategia poszukiwania pracy – plan kontaktu z listą preferowanych pracodawców oraz kluczowymi rekruterami, pomoc w pozyskiwaniu ofert pracy
•    Rozwój kompetencji autoprezentacyjnych, niezbędnych w trakcie rozmowy o pracę – warsztat, przeprowadzenie symulowanej rozmowy rekrutacyjnej, interview z rekruterem Hays, specjalizującym się w danym sektorze/ obszarze stanowiskowym

DLACZEGO HAYS?
•    Praktyczna, ekspercka wiedza na temat rynku pracy w Polsce – działamy w obszarze rekrutacji od 15 lat, co roku kilka tysięcy kandydatów znajduje dzięki nam nową, wymarzoną pracę. Realnie wspieramy uczestników programu, dzieląc się naszą wiedzą na temat danego sektora, stanowiska oraz szerokimi kontaktami.
•    Wieloletnie doświadczenie – nasi Trenerzy Kariery prowadzą kilkadziesiąt programów outplacement rocznie.
•    Innowacyjność – uczymy jak wykorzystywać nowoczesne metody poruszania się na rynku pracy, zachęcamy do aktywności w mediach społecznościowych, wykorzystujemy video w treningach z uczestnikami.