Najbardziej poszukiwane role w 2022 roku​​​​​​​

Którzy specjaliści mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy?​​​​​​​

Obecnie na rynku pracy można zaobserwować ogromną transformację cyfrową. Wiele organizacji, wskutek wybuchu pandemii, zmieniło sposób funkcjonowania i wciąż uczy się, w jaki sposób skutecznie przeprowadzać operacje biznesowe za pomocą nowoczesnych technologii. Oznacza to, że pracodawcy masowo poszukują zaawansowanych kompetencji z zakresu IT. Którzy specjaliści z branży IT będą najbardziej pożądani w 2022 roku?

Dynamiczne zmiany na rynku pracy definiują nowe potrzeby. Jedną z nich jest zapewnienie organizacjom odpowiedniego zaplecza cyfrowego, które umożliwi skuteczne poruszanie się w nowej rzeczywistości. Poznaj listę 10 stanowisk IT, które będą szczególnie pożądane w 2022 roku. Spis powstał na podstawie obserwacji ekspertów Hays z końca 2021 roku.

Trendy 2022

Rok 2022 w branży IT będzie rokiem kandydata. Pracodawcy będą poszukiwać pracowników z unikatowymi kompetencjami, których znalezienie bardzo często przysparza problemów. Oznacza to, że specjaliści z pożądanymi na rynku umiejętnościami, będą mogli liczyć na wiele ciekawych ofert pracy. Dla pracodawców będzie się to wiązało z kolejnymi, niemałymi wyzwaniami rekrutacyjnymi.

Firmy coraz bardziej zaczynają rozumieć, jak ważne jest inwestowanie w nowe technologie i specjalistów, którzy zapewnią kontynuację procesów biznesowych w obliczu powszechnej automatyzacji i cyfryzacji. Dynamikę rozwoju branży nieustannie napędzają także nowi inwestorzy z zagranicy, zainteresowani lokowaniem w Polsce centrów kompetencyjnych IT.

W najbliższych miesiącach dla pracodawców najbardziej będą liczyć się umiejętności związane z wytwarzaniem oprogramowania, automatyzacją czy rozwiązaniami chmurowymi. Na największą liczbę ofert mogą liczyć zatem programiści – zarówno ci pracujący w językach Java, C#, .NET, C++, PHP, jak również programiści systemów iOS i Android. Ogromnym zainteresowaniem pracodawców cieszą się eksperci doświadczeni we front-endzie. W 2022 zwiększy się również zapotrzebowanie na inżynierów DevOps, ekspertów rozwiązań Azure, AWS i Google Cloud oraz specjalistów z obszaru administracji i infrastruktury.

Na wiele ciekawych ofert pracy będą mogli liczyć również eksperci baz danych czy end-user computingu. Niesłabnącym zainteresowaniem będą cieszyć się także testerzy oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, inżynierii i przetwarzania danych.

Najbardziej poszukiwane role IT w 2022:

1. Java Developer/ .NET Developer

2. Front-end Developer

3. Big Data Developer

4. DevOps Engineer

5. Cloud Engineer

6. Infrastucture Manager

7. Database Administrator

8. Network Administrator

9. Security/ Cybersecurity Manager

10. Automation/ Manual Tester

Chcesz poznać wynagrodzenia na stanowiskach IT? Pobierz Raporty Płacowe Hays Technology 2022.

Kompetencje techniczne w branży IT to nie wszystko! Dowiedz się, które kompetencje miękkie warto mieć, pracując w IT.

00

Related Assets