Z GŁOWĄ
W CHMURZE

Organizacje chcą korzystać ze wszystkich zalet rozwiązań chmurowych – większej dostępności, elastyczności i skalowalności. Potrzebują do tego pomocy utalentowanych i doświadczonych ekspertów w dziedzinie wykorzystania rozwiązań chmurowych, takich jak Ty.

Specjalista ds. infrastruktury chmurowej? Inżynier DevOps? Zapotrzebowanie na Twoje umiejętności rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Znajdź swoją następną rolę

Współpraca z organizacjami różnej wielkości – od start-upów po globalne firmy – daje nam wyjątkowy wgląd w to, w jaki sposób technologia oparta na chmurze napędza innowacje. Dlatego każdego dnia rozmawiamy z ogromną liczbą pracodawców inwestujących w utalentowanych specjalistów ds. rozwiązań chmurowych.

Chcemy zrozumieć, co jest dla Ciebie ważne i połączyć to z naszym doświadczeniem i dostępem do najlepszych i najbardziej unikatowych ofert. Tak, abyśmy mogli znaleźć pracę odpowiednią dla Ciebie oraz przenieść Twoją karierę na nowy poziom. Nie bój się chodzić z głową w chmurze i skorzystaj z nowych możliwości. Skontaktuj się z nami już dziś!

Przejrzyj nasze najnowsze oferty pracy dla specjalistów ds. rozwiązań chmurowych lub prześlij nam swoje CV.

Najnowsze oferty pracy dla specjalistów ds. chmury obliczeniowej

Web Game Developer
Warszawa
130
Data Modeller
Polska
Senior Site Reliability Engineer - Observability
Kraków
16000-28000
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące rozwiązań chmurowych

Czy jest duże zapotrzebowanie na umiejętności związane z rozwiązaniami chmurowymi?

Tak, zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów ds. rozwiązań chmurowych jest ogromne. Gwałtownie wzrosło w związku z przejściem na pracę zdalną i hybrydową, przez co korzystanie z serwerów wewnętrznych stało się mniej popularne.
 
Doświadczenie w migracji z trzema głównymi graczami – AWS, Google Cloud i Microsoft Azure – jest bezpiecznym wyborem, jeśli chodzi o szanse na dostanie nowej pracy oraz zdobycie doświadczenia w powiązanych obszarach, takich jak cyberbezpieczeństwo czy DevOps, a także pozyskanie umiejętności w zakresie języków programowania baz danych.

Jakie umiejętności pomagają w rozwoju kariery związanej z rozwiązaniami chmurowymi?

Pomimo względnego bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych w porównaniu z serwerami fizycznymi, doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa jest bardzo przydatne, ponieważ organizacje starają się ograniczać ryzyko dla nowych modeli operacyjnych. Certyfikat CCSP może być pomocny, jeśli jesteś zainteresowany specjalizacją w tej dziedzinie.
 
Znajomość języków programowania baz danych również da Ci przewagę. Przechowywanie i zarządzanie danymi w chmurze nadal stanowi priorytet, dlatego kluczowe znaczenie ma znajomość języków programowania baz danych, takich jak SQL, MySQL i Hadoop. Jeśli korzystasz z systemu ERP, powinieneś polepszyć swoją znajomość Java, Python, .NET i Ruby.

Ponadto istnieje duże zapotrzebowanie na osoby posiadające umiejętności inżynierskie w zakresie DevOps, które wspierają organizacje w skutecznym i wydajnym wypuszczaniu na rynek produktów i oprogramowania. Ważne jest, aby mieć dogłębną i udokumentowaną wiedzę na temat praktyk deweloperskich i testowych. Dodatkowo powinieneś umieć pracować w zespole w sposób sprawny i oparty na współpracy.

Jakie certyfikaty mają znaczenie w pracy związanej z rozwiązaniami chmurowymi?

Wszystko zależy od platformy, na której pracujesz. Trzej główni gracze mają rozbudowane programy nauczania, które mogą potwierdzić Twoją wiedzę fachową. W przypadku AWS certyfikatem podstawowym jest AWS Certified Cloud Practitioner.
 
W dalszej kolejności możesz skupić się na dodatkowych poziomach certyfikacji, które są dostępne dla poziomu Associsate i Professional w zakresie architektury, rozwoju i eksploatacji. Możesz także zainteresować się certyfikatami specjalistycznymi w obszarach takich jak Big Data i zaawansowane sieci.
 
Microsoft Azure również przewiduje szereg certyfikatów na trzech poziomach – Fundamental, Associate i Expert, podczas gdy Google Cloud ma własną platformę szkoleniową oferującą certyfikaty na poziomie Associate i Professional.

Jakich trendów można się spodziewać w najbliższym czasie, jeśli chodzi o rozwiązania chmurowe?

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja mają dużą rolę do odegrania. Wiodące platformy chmurowe – Azure, AWS, Google Cloud – inwestują w te technologie w celu stworzenia „inteligentnej chmury”. Inteligentna chmura rozwiązuje trudne problemy i optymalizuje wykorzystanie danologii.

Rezultat? Większe możliwości. Spersonalizowane doświadczenia. Informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. W najbliższym czasie będzie się mówić o nich coraz więcej.