Z GŁOWĄ
W CHMURZE

Organizacje chcą korzystać ze wszystkich zalet rozwiązań chmurowych – większej dostępności, elastyczności i skalowalności. Potrzebują do tego pomocy utalentowanych i doświadczonych ekspertów w dziedzinie wykorzystania rozwiązań chmurowych, takich jak Ty.

Specjalista ds. infrastruktury chmurowej? Inżynier DevOps? Zapotrzebowanie na Twoje umiejętności rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Znajdź swoją następną rolę

Współpraca z organizacjami różnej wielkości – od start-upów po globalne firmy – daje nam wyjątkowy wgląd w to, w jaki sposób technologia oparta na chmurze napędza innowacje. Dlatego każdego dnia rozmawiamy z ogromną liczbą pracodawców inwestujących w utalentowanych specjalistów ds. rozwiązań chmurowych.

Chcemy zrozumieć, co jest dla Ciebie ważne i połączyć to z naszym doświadczeniem i dostępem do najlepszych i najbardziej unikatowych ofert. Tak, abyśmy mogli znaleźć pracę odpowiednią dla Ciebie oraz przenieść Twoją karierę na nowy poziom. Nie bój się chodzić z głową w chmurze i skorzystaj z nowych możliwości. Skontaktuj się z nami już dziś!

Przejrzyj nasze najnowsze oferty pracy dla specjalistów ds. rozwiązań chmurowych lub prześlij nam swoje CV.

Najnowsze oferty pracy dla specjalistów ds. chmury obliczeniowej

C++ Developer
Kraków
CRM LEAD
Polska / Warszawa
C/C++ Developer
Kraków
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące rozwiązań chmurowych

Czy jest duże zapotrzebowanie na umiejętności związane z rozwiązaniami chmurowymi?

Tak, zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów ds. rozwiązań chmurowych jest ogromne. Gwałtownie wzrosło w związku z przejściem na pracę zdalną i hybrydową, przez co korzystanie z serwerów wewnętrznych stało się mniej popularne.
 
Doświadczenie w migracji z trzema głównymi graczami – AWS, Google Cloud i Microsoft Azure – jest bezpiecznym wyborem, jeśli chodzi o szanse na dostanie nowej pracy oraz zdobycie doświadczenia w powiązanych obszarach, takich jak cyberbezpieczeństwo czy DevOps, a także pozyskanie umiejętności w zakresie języków programowania baz danych.

Jakie umiejętności pomagają w rozwoju kariery związanej z rozwiązaniami chmurowymi?

Pomimo względnego bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych w porównaniu z serwerami fizycznymi, doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa jest bardzo przydatne, ponieważ organizacje starają się ograniczać ryzyko dla nowych modeli operacyjnych. Certyfikat CCSP może być pomocny, jeśli jesteś zainteresowany specjalizacją w tej dziedzinie.
 
Znajomość języków programowania baz danych również da Ci przewagę. Przechowywanie i zarządzanie danymi w chmurze nadal stanowi priorytet, dlatego kluczowe znaczenie ma znajomość języków programowania baz danych, takich jak SQL, MySQL i Hadoop. Jeśli korzystasz z systemu ERP, powinieneś polepszyć swoją znajomość Java, Python, .NET i Ruby.

Ponadto istnieje duże zapotrzebowanie na osoby posiadające umiejętności inżynierskie w zakresie DevOps, które wspierają organizacje w skutecznym i wydajnym wypuszczaniu na rynek produktów i oprogramowania. Ważne jest, aby mieć dogłębną i udokumentowaną wiedzę na temat praktyk deweloperskich i testowych. Dodatkowo powinieneś umieć pracować w zespole w sposób sprawny i oparty na współpracy.

Jakie certyfikaty mają znaczenie w pracy związanej z rozwiązaniami chmurowymi?

Wszystko zależy od platformy, na której pracujesz. Trzej główni gracze mają rozbudowane programy nauczania, które mogą potwierdzić Twoją wiedzę fachową. W przypadku AWS certyfikatem podstawowym jest AWS Certified Cloud Practitioner.
 
W dalszej kolejności możesz skupić się na dodatkowych poziomach certyfikacji, które są dostępne dla poziomu Associsate i Professional w zakresie architektury, rozwoju i eksploatacji. Możesz także zainteresować się certyfikatami specjalistycznymi w obszarach takich jak Big Data i zaawansowane sieci.
 
Microsoft Azure również przewiduje szereg certyfikatów na trzech poziomach – Fundamental, Associate i Expert, podczas gdy Google Cloud ma własną platformę szkoleniową oferującą certyfikaty na poziomie Associate i Professional.

Jakich trendów można się spodziewać w najbliższym czasie, jeśli chodzi o rozwiązania chmurowe?

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja mają dużą rolę do odegrania. Wiodące platformy chmurowe – Azure, AWS, Google Cloud – inwestują w te technologie w celu stworzenia „inteligentnej chmury”. Inteligentna chmura rozwiązuje trudne problemy i optymalizuje wykorzystanie danologii.

Rezultat? Większe możliwości. Spersonalizowane doświadczenia. Informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. W najbliższym czasie będzie się mówić o nich coraz więcej.