PROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ
ŚWIATA PRACY

W obecnych czasach poruszamy się po świecie, który jest coraz bardziej wirtualny, ale cały czas połączony, dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez utalentowanych programistów takich jak Ty.

Organizacje starają się rozwijać, zapewniając coraz bardziej intuicyjne doświadczenia użytkownikom i tworząc coraz silniejsze sieci wewnętrzne, dlatego Twoje umiejętności są bardzo pożądane. To świetny czas na zdobycie nowego stanowiska i zrobienie kroku naprzód w swojej karierze.

Znajdź swoją następną rolę

Pracodawcy dostrzegają wartość, jaką stanowią programiści. Nieważne, czy jesteś programistą front-end, back-end czy full stack, niezależnie od tego, czy chcesz pracować w przełomowym, nowatorskim start-upie, czy w globalnej korporacji, pomożemy Ci wykorzystać Twój potencjał.

Nasza sieć kontaktów z pracodawcami nie ma sobie równych. Nasze doświadczenie w dopasowywaniu specjalistów technicznych do stanowisk, które są odpowiednie właśnie dla nich, jest niezaprzeczalne.

Najnowsze oferty pracy dla programistów

Consultant SAP HANA FIN FSCM
Polska
Java Developer
Gdansk
GCP Integration Lead(GCP & Oracle)
Polska
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące tworzenia oprogramowania

Jakich języków programowania najczęściej musi używać programista?

Od programisty front-end, oczekujemy najczęściej znajomości: React, Angular, Vue, JavaScript, HTML i CSS.
 
Programista back-end, to głównie: .NET, C#, SQL, Java, PHP, Python. Sporo organizacji poszukuje także programistów full stack, którzy dobrze radzą sobie zarówno z technologiami frot-end jak i back-end.
 

Jakie umiejętności związane z tworzeniem oprogramowania są najbardziej pożądane?

Konkurencja jest wysoka, jeśli chodzi o biegłość w Java i JavaScript, co podkreśla znaczenie zarówno programowania typu front-end, jak i back-end. Programiści z doświadczeniem w Python i C# również są poszukiwani, ale to programiści full-stack są szczególnie cenieni przez pracodawców.

Wykorzystanie technologii opartych na chmurze i DevOps gwałtownie wzrosło, powodując wzrost zapotrzebowania na znajomość AWS, Docker, Kubernetes i GCP.

Co zrobić, aby zarabiać więcej jako doświadczony programista?

Dla ambitnych programistów zaangażowanie w ciągły proces uczenia się jest kluczem do lepszych zarobków. Ciągłe doskonalenie umiejętności kodowania i znajomości różnych języków, zamiast ograniczania swojej wiedzy do jednego języka, otworzy przed Tobą możliwości wykonywania różnorodnej pracy i otrzymywania wyższej pensji.

Czego mogę się spodziewać podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko programisty?

Biorąc pod uwagę techniczne obowiązki, nie dziwi fakt, że prawie wszystkie rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska związane z programowaniem obejmują ocenę umiejętności kodowania. Niektóre organizacje korzystają z platform testowych, takich jak Codility, Gilder.ai lub Showcode.

Jakie są największe trendy w tworzeniu oprogramowania?

Technologie chmury są nadal szybko wdrażane w organizacjach różnej wielkości na całym świecie. Inżynierowie chmury, których już brakuje, będą bardzo poszukiwani. Inwestycje w sztuczną inteligencję również stale rosną, ponieważ organizacje chcą korzystać z uczenia maszynowego i przetwarzania języka naturalnego.

Jeszcze więcej programistów będzie potrzebnych do wbudowywania funkcji sztucznej inteligencji w aplikacje, więc wszelkie szkolenia i doświadczenie w tej dziedzinie będą bardzo cenione. Zmiany w wykorzystywaniu VR, AR i MR będą skutkowały potrzebą większej fachowej wiedzy na temat rozwoju w tych obszarach.