W DYNAMICZNĄ
PRZYSZŁOŚĆ
Z DATA SCIENCE

Znacząco wzrosło zapotrzebowanie na ekspertów data science z odpowiednimi umiejętnościami, ciekawością i talentem do tworzenia złożonych modeli danych oraz zarządzania nimi. Skutecznie wykorzystywane dane mogą przekształcać przedsiębiorstwa, usprawniać proces podejmowania decyzji, przyspieszać wdrażanie innowacji, poprawiać jakość obsługi klienta i zwiększać wydajność operacyjną.

Do tego potrzebni są odpowiedni ludzie – eksperci, którzy potrafią przekształcać surowe i nieustrukturyzowane dane oraz wyciągać znaczące wnioski na podstawie Big Data.

Znajdź moją następną rolę

Prawie wszystkie organizacje zastanawiają się, w jaki sposób mogą lepiej wykorzystać dane do stymulowania swojego rozwoju. Będziesz jednak potrzebować wsparcia w znalezieniu stanowiska odpowiedniego dla siebie. Jeśli jesteś utalentowanym specjalistą ds. danych, zapewnimy Ci dostęp do najlepszych ofert z tego obszaru.

Zdecyduj się na współpracę z nami, a zyskasz eksperta i stałego partnera, który pomoże ocenić Twoje możliwości, wysłucha Twoich opinii i szybko znajdzie dla Ciebie następne stanowisko. Zapotrzebowanie na specjalistów takich, jak Ty daje wiele możliwości rozwoju. 

Sprawdź nasze najnowsze oferty pracy lub prześlij nam swoje CV.

Najnowsze oferty pracy dla ekspertów data science

Master Data & Reporting Specialist
Warszawa
Business Analyst
Polska
Route to Market Commercial Analyst
Poznan
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące data science

Jakie kwalifikacje powinien mieć ekspert data science, by ubiegać się o pracę?

Wykształcenie kierunkowe jest oczywiście pożądane, jednak udokumentowane doświadczenie i chęć ciągłego zdobywania wiedzy są coraz istotniejsze – a może nawet ważniejsze – dla pracodawców. Podczas gdy jeden ekspert ma doświadczenie na stanowisku analityka danych lub statystyka, drugi może posiadać umiejętności w zakresie działalności biznesowej lub ekonomii.

Specjaliści powinni umieć wykazać, że rozwijają swoje umiejętności techniczne w zakresie wizualizacji i raportowania danych, statystyki, uczenia maszynowego, języków programowania, takich jak Python, a także zarządzania bazami danych, poprzez udział w szkoleniach prowadzonych przez renomowane organizacje branżowe.

Jakie umiejętności powinien posiadać ekspert data science?

Wizualizacja danych i raportowanie są niezbędną umiejętnością, podobnie jak zdolności komunikacyjne. Każdy specjalista musi umieć przedstawiać i omawiać dane, dokładnie i klarownie umieć je wyjaśniać zarówno specjalistom technicznym, jak i nietechnicznym. Powinien mieć także analityczny umysł, kompetencje statystyczne oraz zdolność dostrzegania trendów.

Ekspert data science powinien być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami związanymi z uczeniem maszynowym, sztuczną inteligencją i automatyzacją. A także umieć ocenić, w jaki sposób mogą one być wykorzystywane oraz w razie potrzeby zapewnić poparcie dla inwestycji w nowe systemy i oprogramowanie.

Czy istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów ds. danych i analityki?

Zdecydowanie tak. Dane napędzają otaczający nas świat. Są obecnie istotnym elementem planów rozwoju w większości sektorów, w tym marketingu, badań i rozwoju oraz opracowywania nowych technologii.
 
Prawie wszystkie organizacje potrzebują zoptymalizowanych danych, a większość średnich i dużych przedsiębiorstw, a także mniejszych podmiotów, których działalność opiera się na danych, potrzebuje wewnętrznych specjalistów ds. analizy danych.

Jak wygląda rozwój kariery na stanowisku eksperta data science?

Ambitny i wykwalifikowany specjalista ma przed sobą świetlaną przyszłość. Może wspiąć się po szczeblach kariery na wyższe stanowiska, na których obowiązki obejmują zarządzanie i kierowanie pracą innych, a także komunikowanie się z innymi członkami kierownictwa wyższego szczebla oraz interesariuszami.

Poza tym, jeśli analiza danych jest integralną częścią strategii biznesowej organizacji, w grę wchodzą stanowiska ze szczebla C-Suite.