OUTSOURCING PROCESÓW
REKRUTACYJNYCH W
BRANŻY TECHNOLOGICZNEJ

Czy nadal prowadzą Państwo procesy rekrutacyjne w ramach własnych struktur? Wobec tak dynamicznego rozwoju przemysłu technologicznego, czas i zasoby są zbyt cenne, by angażować je do zajmowania się szczegółami związanymi z zatrudnieniem każdego nowego pracownika w oparciu o umowę o pracę.

Potrzebne jest rozwiązanie, które będzie dostosowane do Państwa organizacji, i pozwoli pozyskać ekspertów w branży technologicznej. Takim rozwiązaniem jest RPO – outsourcing procesów rekrutacyjnych.

Responsive Image

Wdrażanie zmiany cyfrowej we współpracy z Hays RPO

Dzięki RPO wszystkie rekrutacje stałe w branży technologicznej są realizowane przez naszych konsultantów, którzy działają jako dodatkowe wsparcie wewnętrznego zespołu HR danej organizacji. 

W efekcie przeniesienia Państwa rekrutacji stałych do wiodącej firmy rekrutacyjnej w branży technologicznej uzyskują Państwo dostęp do najnowszych innowacji w rekrutacji i gwarancję zatrudnienia odpowiednich ekspertów z branży technologicznej.

Niezależnie od sposobu, w jaki wprowadzają Państwo zmianę cyfrową - poprzez integrację systemu, wdrożenie oprogramowania lub migrację platformy - Hays RPO udzieli wsparcia, którego potrzebuje firma.

W jaki sposób program Hays RPO tworzy dodatkową wartość w branży technologicznej?

Zapewnimy Państwu zespół konsultantów w branży technologicznej, dedykowany do pozyskiwania talentów dla organizacji. Eksperci ci posiadają doskonałe zrozumienie rekrutacji w branży technologicznej - w zakresie doradztwa, specjalistycznej wiedzy, znajomości rynku, planowania zatrudnienia, prognoz rynkowych czy puli trudnych do znalezienia talentów o wysokich kwalifikacjach.

Dodatkowo otrzymają Państwo bezpłatny dostęp do naszego portalu szkoleniowego Hays Learning, dzięki czemu będą mogli Państwo zaoferować możliwość podnoszenia kwalifikacji wszystkim swoim pracownikom.
Responsive Image

Ważne pytania dotyczące outsourcingu procesów rekrutacyjnych (RPO).

Na czym polega outsourcing procesów rekrutacyjnych?

Outsourcing procesów rekrutacyjnych (RPO) w branży technologicznej polega na powierzeniu całości lub części zadań rekrutacyjnych zewnętrznemu dostawcy. Oznacza to, że pracownicy dostawcy działają jako wsparcie Państwa zespołu rekrutacyjnego w zakresie wszystkich lub niektórych wakatów, zwykle realizujących zadania w Państwa biurze i pod Państwa marką.
 
Usługa RPO może mieć różny zakres, począwszy od planowania zatrudnienia i prognozowania rynku, po przyciąganie talentów, weryfikację, ocenę i wybór pracownika. Dobry dostawca usług RPO w branży technologicznej zajmuje się procesem rekrutacyjnym w sposób całościowy - koordynuje rozmowy, przeprowadza weryfikację danych, zarządza ofertami pracy i wdrożeniem nowych pracowników.

Na jakich zasadach działa RPO i dlaczego jest tak istotny?

RPO w branży rekrutacyjnej stanowi połączenie dedykowanych ekspertów, technologii, najlepszych praktyk i analizy danych. We współpracy z Państwa menedżerami ds. rekrutacji, konsultanci będą prognozować przyszłe zapotrzebowanie na ekspertów, wspierając optymalizację pozyskiwania kandydatów i onboarding.
 
Automatyczne i zoptymalizowane narzędzia oraz procesy, wraz ze specjalistyczną wiedzą, znajomością rynku i przydatnymi danymi, pozwolą na dotarcie do unikalnych kompetencji, których potrzebuje organizacja. 
 
RPO może również obejmować offshoring, by zredukować koszty rekrutacyjne, przy pełnej elastyczności wobec zmian zapotrzebowania na specjalistów, bez konieczności zatrudnienia dodatkowego personelu. Skrócenie czasu trwania procesu rekrutacyjnego, lepsza retencja pracowników oraz wyższa jakość rekrutacji mają swe odzwierciedlenie w poprawie ROI.

Jakie korzyści wynikają z outsourcingu procesów rekrutacyjnych w branży technologicznej?

Outsourcing procesów rekrutacyjnych w branży technologicznej niesie za sobą liczne korzyści, w tym skalowalność, elastyczność i zmniejszenie kosztów. Jednak co najważniejsze, oferuje większy dostęp do kompetencji technologicznych i zapewnia zgodność z wymogami na każdym etapie.
 
Usługa RPO ukierunkowana na branżę technologiczną zapewnia Państwu także dostęp do ekspertów rekrutacyjnych, którzy rozumieją niuanse ról technologicznych oraz mają kontakt ze społecznościami skupiającymi wysoko wykwalifikowanych pracowników.
 
Udzielimy wsparcia w prowadzeniu kampanii rekrutacyjnych, których celem będzie dotarcie i pozyskanie niszowych talentów.
 
Konsultanci Hays znają język branży technologicznej i wiedzą, co przyciąga kandydatów i jak ich znaleźć. Ponadto, mogą również przejąć odpowiedzialność za przeprowadzanie technicznych rozmów kwalifikacyjnych oraz testów, by zapewnić selekcję tylko najbardziej kompetentnych specjalistów.
 
Powyższe elementy wspierają pozytywne doświadczenia kandydatów, EVP oraz markę pracodawcy na rynku.

Jak wykorzystać Hays RPO, by zapewnić inkluzywny charakter procesu rekrutacyjnego?

Nasze rozwiązania RPO są oparte na procesach i technologii Hays, zapewniając, że procesy rekrutacyjne są wydajne, budują zaangażowanie oraz są wolne od nieuświadomionych uprzedzeń.
 
Budowanie różnorodnej i inkluzywnej kadry pracowników jest kluczowym elementem każdej strategii pozyskiwania talentów, a jednocześnie jest doceniane przez kandydatów.
 
Inkluzywne procesy i środowisko pracy są niezmiernie ważne zarówno w pozyskiwaniu, jak i zatrudnianiu talentów w branży cyfrowej. W obszarze technologicznym różnorodność w zatrudnieniu może stanowić wyzwanie, dlatego cały nasz proces rekrutacyjny ma inkluzywny charakter.

Nasze narzędzie raportowania M.I., pozwala monitorować różnorodność aplikacji kandydatów do danej roli.

Czym różni się outsourcing procesów rekrutacyjnych w branży technologicznej od standardowej rekrutacji?

Agencje rekrutacji i pośrednictwa pracy skupiają się na pozyskiwaniu kandydatów, natomiast RPO jest zaprojektowany by zapewnić realizację pełnego procesu rekrutacyjnego.
 
Jeśli chcą Państwo zatrudnić pracowników do jednej lub kilku ról, zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami rekrutacji specjalistycznej.
 
W przypadku większych projektów wolumenowych najlepszym rozwiązaniem będzie RPO. Od planowania zatrudnienia po proces onboardingu i retencji pracowników - konsultant Hays będzie wspomagał pracę obecnego zespołu rekrutacyjnego.
 
Konsultant zarekomenduje, wdroży i wykorzysta najnowsze technologie i sposoby pozyskiwania talentów. Ponadto będzie wspierał w optymalizacji procesów rekrutacyjnych - weryfikacji wymagań od menedżerów ds. rekrutacji, podejmowaniu decyzji przy ocenie kandydatów i przygotowaniu na przyjęcie nowego pracownika.