NIE KAŻDY POTRAFI
PRZECHYTRZYĆ HAKERÓW

Ryzyka i zagrożenia, jakie niesie ze sobą rewolucja cyfrowa nieprzerwanie przybierają na sile i stają się coraz bardziej zaawansowane.

Firmy będą potrzebowały specjalistów, którzy posiadają umiejętność minimalizowania ryzyka dzięki zastosowaniu kombinacji najnowszych, technicznych, proceduralnych i behawiorystycznych mechanizmów kontrolnych.

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa muszą stale doskonalić swoje umiejętności, tak aby wprowadzać rozwiązania zapobiegające cyberatakom.

Znajdziemy ekspertów idealnie dopasowanych do potrzeb organizacji

Najszybciej znajdą zatrudnienie specjaliści, którzy posiadają zarówno wysokie kwalifikacje w zakresie rozwiązywania problemów, jak i doświadczenie w najnowszych technologiach, takich jak przetwarzanie w chmurze i sztuczna inteligencja, dzięki czemu są w stanie budować zautomatyzowane systemy bezpieczeństwa.

Dlatego nasze sieci kontaktów i rozległe relacje w środowisku specjalistów branży technologicznej mają tak duże znaczenie. Nawet w obszarze tak szybko podlegającym zmianom jak cyberbezpieczeństwo, zawsze znajdziemy wyjątkowych ludzi.

Niezależnie od tego, czy Państwa firma jest organizacją międzynarodową, małym przedsiębiorstwem czy startupem zwiększającym skalę działalności, mamy kontakt ze specjalistami, którzy zadbają o bezpieczeństwo danych, a w konsekwencji o renomę firmy.
 
 
  •  

Niniejszym oświadczam, że przeczytałem/am i akceptuję Regulamin. Wypełniając powyższy formularz, poświadczam, że przeczytałem/am i zrozumiałem/am zapisy Polityki Prywatności.

Responsive Image
  Cyberbezpieczeństwo ponownie znalazło się w centrum uwagi firm. Wraz z rozwojem modeli biznesowych opartych w całości lub w części na działalności online, inwestycje we wzmacnianie bezpieczeństwa systemów zyskują na znaczeniu i ta tendencja niewątpliwie się utrzyma.

Wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, których zadaniem jest zapobieganie naruszeniu bezpieczeństwa danych, co spowodowało niedobór talentów w tym obszarze.  
Joanna Szymańska
Recruitment Manager

Ważne pytania dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Czy wielu specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa poszukuje aktualnie pracy?

Niestety nie. Zapotrzebowanie na talenty jest bardzo duże, dlatego ciężko jest znaleźć dobrych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa - szczególnie wobec rosnącego zagrożenia i odpowiednio rosnących wymagań w zakresie umiejętności niezbędnych do wdrożenia protokołów bezpieczeństwa.

Jakich kwalifikacji szukać u specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa?

Oczywiście w przypadku ról technicznych zasadnicze znaczenie ma pełne zrozumienie zasad działania sieci teleinformatycznych, np. CCNA. Natomiast kwalifikacje takie jak CEH, CISSP, CISM, CRISC i CISA będą wskazywały na specjalistyczne, wszechstronne kompetencje kandydatów na stanowiska wyższego szczebla.

Czy zatrudniając specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa kierować się wyłącznie kompetencjami technicznymi?

Kompetencje techniczne są ważne, ale należy poszukiwać osób o wysoko rozwiniętych kompetencjach miękkich. Najlepsi specjaliści w tym obszarze, szczególnie w rolach na wyższych szczeblach, potrafią doskonale zarządzać relacjami z interesariuszami oraz posiadają zdolność komunikacji.
 
Cechy osobowe takie jak dbałość o szczegóły, dążenie do podnoszenia kwalifikacji i umiejętności rozwiązywania problemów stanowić będą dopełnienie zespołu ds. bezpieczeństwa.

Czym oprócz odpowiedniego wynagrodzenia można przyciągnąć specjalistów w tym obszarze?

Naturalnie konkurencyjne wynagrodzenie jest istotne i Państwa oferta musi odpowiadać sytuacji rynkowej. Jednak oprócz wynagrodzenia, kandydatów interesuje również możliwość szkolenia i podnoszenia kwalifikacji - opcja uzyskania certyfikatów np. CISM i CISSP, a także dodatkowe dni wolne przeznaczone na kursy.
 
Podobne znaczenie ma szansa uczestniczenia w konferencjach i targach dotyczących cyberbezpieczeństwa lub wydarzeniach i spotkaniach w bardziej niszowej tematyce np. fintech, healthtech, etc. Ponadto niemal koniecznym warunkiem są dziś elastyczne modele pracy.
 
Na koniec, warto podkreślić, że organizacja powinna postrzegać zespół ds. cyberbezpieczeństwa jako funkcję startegiczną a nie wspierającą.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę ds. cyberbezpieczeństwa?

Nie warto nadmiernie koncentrować się na tym, czy dana osoba ma doświadczenie dokładnie w Państwa branży, ponieważ ogranicza to istotnie pulę potencjalnych kandydatów, zaś doświadczenie w obszarze cyberbezpieczeństwa daje się łatwo zastosować w innych branżach.
 
Należy zatem skupić się na kompetencjach technicznych, sprawdzając kwalifikacje kandydatów oraz ewentualnie przeprowadzając weryfikację techniczną. 
 
Warto sprawdzić, czy kandydat posiada dobre umiejętności komunikacyjne, jak radzi sobie z problemami w środowisku pracy oraz czy śledzi najnowsze osiągnięcia w obszarze cyberbezpieczeństwa.