SIĘGAJĄC CHMUR

Korzyści w postaci zwiększonej dostępności, elastyczności i skalowalności, wymagają optymalizacji rozwiązań chmurowych dostępnych w firmie.

Niezbędni są do tego odpowiedni specjaliści, którzy zaprojektują, przetestują i dostarczą rozwiązania optymalnie dostosowane do Państwa potrzeb. Możemy ich znaleźć.

Znajdziemy ekspertów idealnie dopasowanych do potrzeb organizacji

Jeśli szukają Państwo kandydatów na stanowiska Cloud Engineer, DevOps Engineer, Cloud Architect lub osób zarządzających, z chęcią udzielimy wsparcia rekrutacyjnego.

Jakie korzyści płyną ze współpracy z nami? 
- Dedykowany konsultant
- Dostęp do bazy kandydatów 
- Najnowocześniejsze narzędzia wspierające rekrutację
 
 
  •  

Niniejszym oświadczam, że przeczytałem/am i akceptuję Regulamin. Wypełniając powyższy formularz, poświadczam, że przeczytałem/am i zrozumiałem/am zapisy Polityki Prywatności.

Responsive Image
  Cloud computing w ogromnym stopniu wspiera dziś światową gospodarkę. Na usługach w chmurze polegają bowiem nie tylko firmy, ale również pracownicy świadczący pracę w modelu zdalnym czy też osoby prywatne. W efekcie obserwujemy ogromny wzrost zapotrzebowania na talenty w tym obszarze.

Specjaliści, którzy będą wspierać ciągłe udoskonalenia, ulepszenia i optymalizację bezpieczeństwa, będą ciągle poszukiwani.  
Daria Kusina
Principal Consultant 

Ważne pytania dotyczące rozwiązań chmurowych.

Czy trudno jest obecnie znaleźć kandydatów w obszarze rozwiązań chmurowych?

Tak. Wiele organizacji zaczęło już wcześniej korzystać z chmury, niemniej w ostatnich latach ten trend zdecydowanie się umocnił. Przekłada się to na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów ds. rozwiązań chmurowych we wszystkich sektorach i branżach.

Czym oprócz odpowiedniego wynagrodzenia można przyciągnąć specjalistów ds. rozwiązań chmurowych?

Naturalnie, aby przyciągnąć najlepszych ekspertów, należy zaproponować konkurencyjne wynagrodzenie miesięczne lub godzinowe. Niemniej szkolenia z zakresu technologii chmurowych i oferowanie ciekawych projektów będą dodatkowym atutem, szczególnie dla inżynierów i osób w rolach technicznych.
 
Jeśli zatrudniają Państwo pracownika do konkretnego projektu, warto podkreślić skalę projektu i jego potencjalne znaczenie dla organizacji. Jest to szczególnie istotne dla menedżerów projektu i analityków biznesowych.

Jakich cech szukać u specjalisty ds. rozwiązań chmurowych?

Poszukując młodszego specjalisty, warto zwrócić uwagę na dyplom ukończenia studiów na kierunku: Informatyka, IT lub pokrewnym. Niemniej, w tym przypadku, ważniejsze będą kompetencje w zakresie chmury, AWS czy Azure, wsparte bezpośrednim doświadczeniem.
 
Podobnie, poszukując inżynierów DevOps należy upewnić się, że mają oni doświadczenie w pisaniu kodów (zastrzeżonych lub open source) oraz wnikliwe i potwierdzone zrozumienie procedur programowania.
 
Jednak to, co wyróżnia specjalistów, którzy są najbardziej poszukiwani to umiejętność zarządzania zespołami technicznymi, ale również prezentowania wyzwań i rozwiązań interesariuszom na wyższym szczeblu zarówno obszarów technicznych, jak i biznesowych.

W jaki sposób wybrać najlepszego specjalistę ds. rozwiązań chmurowych?

Kompetencje i umiejętności techniczne można wyczytać z CV kandydata. Natomiast kompetencje miękkie najlepiej jest oceniać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Warto zapytać kandydata, jakim wyzwaniom udało mu się sprostać, jakie rozwiązania wdrożył oraz w jaki sposób te doświadczenia mogą być wykorzystane w organizacji.
 
Warto również ustalić, czy kandydat zdobywa wiedzę na temat nowinek z obszaru cloud computing i śledzi aktualne trendy. Takie pytania pozwolą określić, czy dba o samorozwój.
 
Po weryfikacji czy kandydat posiada odpowiednie kompetencje miękkie, a tym samym spełnia wymagania, możemy złożyć mu ofertę. Specjaliści ds. rozwiązań chmurowych są rozchwytywani na rynku i naturalnie nie chcieliby Państwo „przegapić” odpowiedniego kandydata.