PROGRAMIŚCI,
KTÓRZY POKIERUJĄ
TRANSFORMACJĄ
CYFROWĄ

Upowszechnienie rozwiązań chmurowych, dzięki którym interfejsy klientów są bardziej angażujące i wspierają relacje biznesowe firmy, oznacza, że od samego początku istnienia organizacji, rola programistów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy.

W sytuacji rosnącej konkurencji w pozyskiwaniu talentów, jesteśmy przygotowani, by pomóc Państwu znaleźć programistów, którzy będą mieli faktyczny wpływ na Państwa działalność.

Znajdziemy ekspertów idealnie dopasowanych do potrzeb organizacji

Niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo specjalistów do programowania we front-endzie czy back-endzie, pomożemy znaleźć odpowiednich kandydatów. Może szukają Państwo programisty front-end o wyjątkowej kreatywności, by udoskonalił  UX? A może programisty back-end, który umożliwi przejście do chmury?

Niezależnie od tego, na jakim stacku technologicznym pracuje organizacja, nawiązaliśmy relacje z programistami z różnych obszarów rozwoju programowania, dlatego możemy znaleźć odpowiednich kandydatów.
 
 
  •  

Niniejszym oświadczam, że przeczytałem/am i akceptuję Regulamin. Wypełniając powyższy formularz, poświadczam, że przeczytałem/am i zrozumiałem/am zapisy Polityki Prywatności.

Responsive Image
  Migracje do chmury przybrały niespotykaną dotąd skalę i spowodowały jeszcze większe znaczenie UX. Liderzy biznesowi opracowują dziś długofalowe strategie cyfrowe, a wraz z inwestycjami w obszary takie jak sztuczna inteligencja i przetwarzanie języka naturalnego, organizacje mogą potrzebować dodatkowych ekspertów w swoim zespole programistów.

Doskonale rozumiemy, jak ważne jest ciągłe obserwowanie trendów. W przeciwnym razie nie bylibyśmy w stanie rozpoznać, w jakim stopniu rozumieją je programiści, z którymi współpracujemy.  
Maciej Zaradkiewicz
Senior Manager​​​​​​ 

Ważne pytania dotyczące rozwoju oprogramowania

Jakie są aktualne trendy w obszarze rozwoju oprogramowania?

Nadal poszukiwani są inżynierowie cloud-native, co ma związek z przechodzeniem organizacji do chmury, bez względu na wielkość oraz lokalizację. Ponadto, stale rosną inwestycje w sztuczną inteligencję, jako rezultat wykorzystania uczenia maszynowego i przetwarzania języka naturalnego.
 
Oznacza to wzrost zapotrzebowania na programistów, których rolą jest wprowadzanie do aplikacji funkcjonalności sztucznej inteligencji. Dalsze postępy w wykorzystaniu VR, AR i MR będą dodatkowo wzmagać zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę w tych obszarach.

Na które technologie rozwoju oprogramowania jest obecnie wysokie zapotrzebowanie?

Nadal obserwujemy wysokie zapotrzebowanie na inżynierów Java i JavaScript, choć poszukiwani są również programiści z doświadczeniem w języku Python. Pracodawcy szczególnie cenią sobie programistów Full-stack.
 
W ostatnich miesiącach nastąpił wyraźny wzrost wymagań względem specjalistów ze znajomością technologii chmurowych oraz DevOps, powodując dalsze zwiększenie zapotrzebowania na kompetencje w zakresie AWS, Docker, Kubernetes i GCP w wielu obszarach.

Jakie kompetencje miękkie powinien posiadać software developer?

Obecnie od osób na tym stanowisku wymaga się znacznie więcej niż tylko znajomości wielu języków programowania. Wobec rosnącej złożoności struktury programowania, należy poszukiwać specjalistów z udokumentowanymi kompetencjami w zakresie rozwiązywania problemów, którzy potrafią właściwie ocenić rodzaj problemu i znaleźć najlepsze rozwiązanie.
 
Niezbędne są dobrze rozwinięte umiejętności komunikacyjne, by programista mógł skutecznie proponować odpowiednie rozwiązania techniczne dostosowane do potrzeb biznesowych. Kolejną ważną cechą jest kreatywność, która pozwala na rozkwit innowacji.

Czym oprócz odpowiedniego wynagrodzenia można przyciągnąć programistów?

Czynnikiem, który może pomóc organizacji wyróżnić się na tle konkurencji będzie inwestycja w podnoszenie kwalifikacji pracowników. Nie ma wątpliwości, że obszar rozwoju oprogramowania będzie nadal intensywnie się rozwijał, a technologie i języki popularne dziś wkrótce mogą stać się bezużyteczne.
 
Warto więc wykazać się zaangażowaniem w rozwój pracownika poprzez inwestycje w szkolenia za pośrednictwem różnych platform, dodatkowymi dniami wolnymi na podnoszenie kwalifikacji.
 
Kandydaci doceniają również możliwość pracy w różnych zespołach projektowych i rozszerzenie w ten sposób zakresu swoich kompetencji.