LEPSZA
INFRASTRUKTURA,
NOWOCZESNA
PRZYSZŁOŚĆ

Transformacja infrastruktury informatycznej nabiera tempa, a Twoje umiejętności umożliwiają szybkie migracje do chmury i przebudowę starszych systemów.

Organizacje biznesowe potrzebują innowacyjnych, wybiegających w przyszłość strategii oraz odpowiednich ludzi do ich wdrażania. Każdego dnia prowadzimy rozmowy z organizacjami różnej wielkości ze wszystkich sektorów, które chcą korzystać z możliwości, jakie daje zwinna i responsywna infrastruktura.

Znajdź swoją następną rolę

Rozumiemy, co jest ważne dla specjalistów ds. infrastruktury informatycznej, dlatego jesteśmy doskonale przygotowani do przedstawiania ofert pracy stałej i kontraktowej, które pomogą szybko naprowadzić Twoją przyszłość na dobre tory.

Poświęcamy czas na konsultacje, zadawanie pytań, inwestowanie w relacje z szeroką gamą pracodawców, aby móc przedstawić Ci odpowiednią ofertę. Nasze zrozumienie tego, co najbardziej cenisz w swojej pracy, oznacza, że ​możemy zaoferować najlepsze perspektywy rozwoju – takie, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Sprawdź nasze najnowsze oferty dla specjalistów ds. infrastruktury informatycznej lub prześlij nam swoje CV.

Najnowsze oferty pracy dla specjalistów ds. infrastruktury

VMware Technical Consultant
Polska
Systems Administrator (f/m)
Warszawa
IT Applications Administrator
Warszawa
pln
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące infrastruktury

Czy dostępnych jest wiele ofert pracy dla specjalistów ds. infrastruktury informatycznej?

Zdecydowanie tak. Przejście na pracę zdalną i hybrydową oznacza wzrost zapotrzebowania na umiejętności związane z infrastrukturą chmury w ramach usług takich jak AWS, Azure i Google Cloud.

Kogo się ceni? Kontraktorów, którzy są potrzebni ze względu na ciągłą rozbudowę infrastruktury, a także ekspertów ds. wsparcia technicznego drugiej linii, którzy zyskali na znaczeniu strategicznym w miarę rozwoju usług w chmurze.

W jakich branżach są zatrudniani specjaliści ds. infrastruktury?

Niedociągnięcia w infrastrukturze cyfrowej w wielu organizacjach wyszły na światło dzienne w czasie pandemii COVID-19, co przyspieszyło wdrożenie programów transformacji w celu zaspokojenia potrzeb serwisowych i zapewnienia dostępu do danych operacyjnych.
 
Jako inżynier sieci, inżynier infrastruktury, menedżer ds. infrastruktury lub architekt infrastruktury możesz mieć silną pozycję, która zapewni Ci nowe możliwości.

Czy w sektorze infrastruktury dostępne są zarówno oferty pracy stałej, jak i kontraktowej?

Z reguły w sektorze infrastruktury informatycznej pojawia się więcej ofert pracy stałej. Koncentracja na spójnym i solidnym świadczeniu usług i zapewnianiu ciągłości działania oznacza, że praca jest często długoterminowa i nie dotyczy jedynie poszczególnych projektów.
 
Jednak rosnąca liczba projektów transformacji cyfrowej oznacza, że oferty dla pracowników kontraktowych są również dostępne w przypadku migracji oraz innych jednorazowych projektów, szczególnie jeśli dysponujesz wiedzą niszową.

Jakie umiejętności związane z infrastrukturą są wysoko cenione?

Od momentu przejścia na pracę zdalną zapotrzebowanie na umiejętności związane z chmurą jest stale wysokie i ta sytuacja raczej szybko się nie zmieni.

Cenione są umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jeśli jesteś inżynierem infrastruktury, który chce podnieść swoje kwalifikacje, możesz rozważyć przejście na stanowisko specjalisty ds. bezpieczeństwa sieci lub specjalisty ds. bezpieczeństwa.

Umiejętności techniczne są niewątpliwie niezbędne. Kompetencje miękkie obejmujące np. umiejętność zaangażowania interesariuszy również pomagają menedżerowi ds. infrastruktury w uzyskaniu poparcia dla zmian i nowych inicjatyw od różnego rodzaju odbiorców.

Jakie kwalifikacje są użyteczne w obszarze infrastruktury?

Jeśli jesteś inżynierem sieci, powinieneś zainteresować się certyfikatami przyznawanymi przez Cisco, takimi jak CCNA, CCNP i CCIE. Certyfikaty VMware są z kolei przydatne dla inżynierów infrastruktury wykorzystujących zdalne serwery.

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć, w jaki sposób cele biznesowe oraz możliwości cyfrowe i informatyczne wzajemnie się uzupełniają, możesz rozważyć przejście do zarządzania usługami. Z kolei ITIL wykorzystuje podejście systematyczne, oferując kwalifikacje zgodne ze standardami branżowymi zarówno w zakresie infrastruktury, jak i informatyki.

Mowa tu zarówno o strategiach ciągłego doskonalenia, jak i strategiach związanych z usługami. Może Ci to pomóc w dostosowywaniu infrastruktury we własnej organizacji i zapewnieniu sprawności umożliwiającej szybkie reagowanie na zmiany.